Ptáte se nás
Posbírali jsme nejčastější dotazy, které slýcháváme od našich klientů.
Ostatní dotazy
Jak to u nás probíhá v den operace při výkonu v celkové anestezii?
Na naši kliniku přicházíte v ranních hodinách. Zde se na vás těší naše asistentka, se kterou vyřídíte dokumentaci nezbytnou k výkonu. Poté s vámi vytvoří několik snímků, abychom měli porovnání vzhledu před výkonem a po výkonu.
Následně vás doprovodí na pokoj, kde se převléknete do košile a kompresních punčoch – obojí od nás dostanete.
Před samotným zákrokem vás ještě čeká konzultace s vaším operatérem, kde proberete a doladíte poslední detaily a vaše přání týkající se zákroku. Součástí této konzultace je i takzvaný nákres, kdy si lékař speciální fixou v operované oblasti zaznačí, jak bude postupovat.
Posledním bodem přípravy je konzultace s anesteziologem. Poté jste už kompletně připraveni a jde se na sál.
I když to může vypadat zdlouhavě, nemějte strach – čekat vás nenecháme, protože všechny tyto kroky stihneme maximálně do 2 hodin od vašeho příchodu k nám.
Jaký je rozdíl mezi liposukcí a abdominoplastikou?
Liposukce je výkon, při kterém se odsávají tukové nadbytky, a vede tak k formování a úpravě problémových partií těla. Neodstraní ale strie, problém s uvolněnou a nadbytečnou kůží, která řadu lidí trápí právě v oblasti břicha, ani problém s rozestupem břišních svalů.
Plastická chirurgie naštěstí disponuje širokou škálou možností pro řešení rozmanitých nedokonalostí těla. Takže to, co nevyřeší liposukce, umí dát do pořádku abdominolastika.
Ta vede ke zploštění povislého bříška díky odstranění přebytečného podkožního tuku a kůže a zároveň zpevní břišní svaly. Je-li kůže na břiše uvolněná pouze v oblasti podbřišku, lze si s tímto problémem poradit tzv. miniabdominoplastikou, což je stejný výkon jako abdominoplastika, ale v menším rozsahu.
Provádíte labioplastiku a facelift v lokální anestezii?
Na naší klinice provádíme řadu výkonů v tzv. ambulantním provedení, kdy používáme pouze lokální anestezii k znecitlivění operovaných partií. Vyhnete se tak pro tělo náročnější celkové anestezii i hospitalizaci, protože hned po výkonu, cítíte-li se dobře, odcházíte domů.
Nejžádanějšími výkony v tomto provedení jsou bezesporu facelift, labioplastika a korekce očních víček.
Co zahrnuje předoperační vyšetření?
Každý druh výkonu vyžaduje trochu odlišnou přípravu.
Chystáte-li se na výkon v lokální anestezii, je nutné v rámci předoperačního vyšetření podstoupit odběr krve k vyšetření krevního obrazu a krevní srážlivosti.
V případě operace v celkové anestezii je předoperační vyšetření rozsáhlejší a provádí jej interní lékař. Obsahuje výše uvedené krevní odběry, které jsou doplněny biochemickým vyšetřením, dále se vyšetřuje moč a provádí EKG, u klientů nad 60 let se provádí také rentgen srdce a plic.
Klientky, které se chystají na operaci prsou, absolvují v rámci předoperačního vyšetření ještě sonografii prsou. Veškerá vyšetření nesmějí být starší než 14 dnů.
Je možné podstoupit více zákroků při jedné operaci najednou?
Ano, je to možné a na naší klinice této možnosti standardně a hojně využíváme. Samozřejmě vždy záleží na typu a rozsahu zákroků, které chceme kombinovat, ale konkrétní možnosti a vhodné kombinace s vámi vždy probere lékař na individuální konzultaci.
Velkou výhodou provedení několika zákroků v rámci jedné operace je menší náročnost pro tělo (díky absolvování pouze jedné anestezie místo několika) a také časová úspora díky jedné rekonvalescenci místo několika. U některých typů zákroků je navíc jejich kombinace velmi žádoucí z důvodu dosažení co nejlepšího výsledku.
Jak dlouho před operací v celkové anestezii nemohu jíst, pít nebo kouřit?
Jestliže vás čeká výkon v celkové anestezii, tak minimálně 10 hodin před výkonem nesmíte jíst, pít větší množství tekutin, ani kouřit. Je to nepříjemné, ale je to nutné.
Jak se s čerstvými jizvami mohu sprchovat nebo koupat?
Jestliže jste podstoupili výkon, kde v rámci pooperačního režimu pečujete o jizvy, můžete si sprchu dopřát nejdříve 5. den od operace. Koupel ve vaně pak doporučujeme nejdříve za 14 dnů od výkonu, ovšem to vždy závisí na stavu zhojení jizev.
Kdy je vhodné vyjít s jizvou na sluníčko nebo do solária?
Opalování i solárium doporučujeme nejdříve po půl roce od zákroku. Ve zjizvené tkáni není pigmentace, která kůži běžně chrání. Kvůli tomu je velmi citlivá a náchylná na spálení a následné zarudnutí.
I po uplynutí této doby je dobré jizvu nadále krýt. Při opalování doporučujeme používat ochranný faktor 50.
Nenašli jste odpověď?
Ozvěte se nám nebo se rovnou objednejte na nezávaznou konzultaci.