Brow Lift · Pozvednutí obočí

Cena zákroku

35 000,-

Anestezie

Lokální / Analgo.

Kombinovatelnost

Ano

Délka zákroku

45 min.

Zotavování

7 dnů

Brow Lift · Gliding brow lift · Lifting obočí

Jak GBL funguje?
Zákrok omlazuje, ve smyslu vyhlazení vrásek, v oblasti obočí a spánků. Funguje tak, že pozvedne obočí do požadované výše. Provádí se chirurgicky z 5mm řezů tak, že kůže, podkoží a obočí se oddělí od spodního svalu a posune se výše.Kůže a obočí jsou fixovány ke svalu pomocí prošívaného jemného stehu známého jako hemostatická síť. Prošívané stehy jsou viditelné a důležité pro dlouhou výdrž. Stehy jsou odstraněny po 2-3 dnech, což je dostačující pro tento posun. V samotném obočí je také několik stehů, které jsou odstraněny po 6 dnech.

Co lze pomocí zákroku GBL řešit
Pozvednutí obočí, redukce vrásek, přirozené omlazení obličeje v oblasti očí. Vždy záleží co konkrétně chcete řešit. Zákrok umožňuje cílení jen na určitou oblast.

Kdy uvidíte výsledek
Efekt je viditelný za pár dní po aplikaci – nejčastěji po několika dnech. Je potřeba počítat s tim, že se vždy posun obočí překoriguje zhruba o 20% kvůli následnému poklesu. Finální výsledek zákroku je viditelný cca po dvou až třech měsících a přetrvá roky (v závislosti na životosprávě, stáří klienta, atp.)

Po zákroku
V prvních dnech po zákroku se v místě řezu a jeho okolí může objevit mírný otok nebo modřiny. Obojí po několika dnech zmizí. Poměrně běžná je i mírná bolestivost hlavy, svědění či naopak snížená citlivost na dotek. Všechny tyto příznaky však odezní. Druhý popřípadě třetí den po zákroku se odstraňují první stehy. Šestý den potom zbývající stehy z obočí. Po dobu 6-8 týdnů vynechte kosmetiku a saunu a fyzickou zátěž po dobu minimálně 4 týdnů.

Výhody GBL
Zákrok trvá jen 45 – 60 minut • Efekt je viditelný za pár dní a vydrží několik let • Minimální bolestivost díky způsobu provedení • Je možné kombinovat s dalšími zákroky Chcete zvednout obočí a nebo změnit jeho tvar? Váháte, zda podstoupit tento zákrok? Objednejte se na nezávaznou konzultaci, vše vysvětlíme a poradíme jak dosáhnout výsledků které očekáváte.

Rozšířené informace

Uvažujete o způsobu, jak omladit svůj vzhled? Už jste někdy slyšeli o liftingu obočí? Tento inovativní postup může být právě tím, co potřebujete k proměně svého vzhledu. Pojďme se podívat na to, co zvednutí obočí obnáší a co můžete od tohoto pokročilého estetického zákroku očekávat. V obsahu níže, najdete vše, co byste měli vědět předtím, než začnete uvažovat o liftingu obočí:

Co je to Brow lift / lifting obočí / čela?

Co je to Gliding brow lift / pozvednutí obočí

Jaké techniky se pro lifting používají?

Cíl zákroku

Výhody zákroku Brow lifting

Jak se na Brow lift připravit

Jak pozvednutí obočí probíhá

Hojení a rekonvalescence

Rizika a možné komplikace

Brow lift / pozvednutí obočí Brno

Cena zvednutí obočí

Zkušenosti, diskuze, recenze, hodnocení, komentáře

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

 

Co je to Brow lift / lifting obočí / čela?

Do nedávna byl tento zákrok označován jako “tajný recept Hollywoodu”. Dnes už moc tajný není, protože se s ním chlubí například modelky Kylie Jenner nebo Bella Hadid. Nicméně nemusíte být celebritou, abyste jej mohli podstoupit nebo si ho dovolit také. Lifting obočí (někdy se také používá pojem lifting čela) je chirurgická procedura určená pro ženy stejně jako pro muže, při které dochází ke zvednutí čela a kontur obočí. V případě, že je procedura prováděna z estetických důvodů, její hlavní motivací je obnovení mladistvého a svěžího vzhledu oblasti kolem očí. Naproti tomu, pokud je zákrok proveden z důvodu rekonstrukce této obličejové části nebo obnovení funkčnosti, jde o obnovení přirozené pozice obočí ztracené například v důsledku faciální paralýzy nebo jiných podobných příčin.

 

Co je to Gliding brow lift / pozvednutí obočí

Gliding brow lift je moderní technika liftingu – pozvednutí obočí. Cílem zákroku Gliding brow lift je vyhladit vrásky kolem obočí, přirozeně jej pozvednout a upravit jeho tvar. Gliding brow lift, často zkráceně GBL, je kosmetická procedura zaměřená na vytvoření mladistvějšího nebo exotického vzhledu. Procedura zahrnuje provedení minimálních řezů v blízkosti vlasové linie a jemné přemístění tkání obočí, aby se dosáhlo přirozeně vypadajícího liftingu. Je důležité si uvědomit rozdíly mezi tradičním pozvednutím obecně pod názvem Brow lift a nejnovějším způsobem zákroku pod názvem Gliding brow lift. Zatímco oba mají za cíl zvednout obočí, technika a výsledky se mohou lišit, takže je nezbytné konzultovat s plastickým chirurgem, abyste určili nejlepší přístup pro vaše konkrétní možnosti a potřeby.

 

Jaké techniky se pro lifting používají?

Lékaři znají hned několik technik pro lifting obočí a obnovení jeho kontur. Těmi nejpoužívanějšími jsou ty popsané v několika následujících odstavcích.

 • Endoskopický lifting obočí Na pokožce hlavy provádí lékař malé řezy ve vlasové části a následně je do nich zaveden endoskop, tedy malé zařízení s kamerou, díky které chirurg může sledovat i tkáň pod vlastní kůží. Druhým řezem je zaveden nástroj, jehož prostřednictvím chirurg zvedne kůži v oblasti čela. Celá čelní část je následně vytvarována podle potřeby a fixována v příslušné poloze pomocí stehů, nebo spon. Po zhojení operačních ran jsou samozřejmě odstraněny.
 • Lifting středního čela V případě této operační techniky je veden jeden delší řez skrze vybranou hlubší vrásku. Tento řez následně umožní zvednutí čela do požadované výšky a vytvarování obočí. Následuje samozřejmě zašití rány a po jejím zhojení odstranění stehů.
 • Pretrichiální lifting obočí Tato operační technika je volena u pacientů s vysokou vlasovou linií. Právě těsně pod ní je totiž veden operační řez v délce zhruba poloviny čela. I v případě tohoto zákroku je řez použit k nadzvednutí a vytvarování čela a obočí. Řez je následně uzavřen stehy, které chirurg odstraní ve chvíli, kdy bude rána zhojena.
 • Přímý lifting obočí ( direct browlift ) V případě tzv přímého liftingu obočí jsou vytvořeny malé řezy vedoucí podél vnější části obočí. To je skrze tyto řezy následně nadzvednuto a vytvarováno do požadované podoby. Obočí je ve své nové poloze opět zafixováno stehy.
 • Laterální/temporální lifting obočí Tato operační technika představuje méně intenzivní lifting obočí, neboť zvedá pouze jeho povislou část. K této situaci dochází v důsledku stárnutí, respektive vnější část obočí je tou první, která začne s přibývajícím věkem klesat. Opět se jedná o techniku, která využívá malých řezů ve vlasové linii. Chirurg je následně využívá ke zvednutí vnější části obočí a jejímu vytvarování.
 • Vnitřní transblefaroplastická browpexe V případě tzv. transblefaroplastické browpexe jde o zákrok, jehož cílem je pozvednutí i vnějších částí povislého obočí. Procedura se většinou provádí v kombinaci s blefaroplastikou horních očních víček. Řez je v tomto případě veden přímo v oblasti víček, díky němuž dojde k zajištění vyšší polohy víček.
 • Gliding brow lift Nejnovější způsob pozvednutí obočí a případného vyhlazení vrásek na čele.

 

Cíl zákroku

Přirozený vzhled. Jemným nadzvednutím těžkého nebo povislého obočí, se oči „otevřou“ a celý obličej může získat na přitažlivosti. Výkon přirozeně pozvedne a vymodeluje obočí, vyrovná vrásky u kořene nosu a na čele, dosáhnete tak mladistvého, rozjasněného a atraktivního pohledu.

 

Výhody zákroku Brow lifting

Okamžité zvednutí obočí a vyhlazení vrásek Minimálně invazivní zákrok bez potřeby dlouhotrvající rekonvalescence
Minimální rizika a vedlejší účinky Rychlý návrat do běžného života
Trvanlivý výsledek několik let Gliding brow lift je ideálním řešením pro zvednutí a omlazení obočí

 

Jak se na Brow lift připravit

Před zákrokem Brow lift je důležité se poradit s odborným lékařem / chirurgem, který vám poskytne všechny potřebné informace a odpoví na vaše dotazy. Pokud užíváte nějaké léky na ředění krve nebo máte jiné zdravotní problémy, je nutné tyto skutečnosti sdělit lékaři již při konzultaci. Ten vám poté sdělí, zda je možné proceduru provést a zda je třeba nějaké další opatření. V den zákroku byste měli mít čistou a suchou obličejovou pokožku. Je také vhodné vyhnout se nadměrnému pití alkoholu, kouření nebo kofeinu den předem.

 

Jak pozvednutí obočí probíhá

K tomuto zákroku nepotřebujete celkovou anestezii. Výkon začíná podáním tabletky na uklidnění (analgosedace) a pokračuje aplikací lokální anestézie, která vyloučí jakoukoliv bolestivost běhěm zákroku. Před zákrokem vás odborný lékař podrobně informuje o celém procesu. Pokud máte nějaké obavy nebo otázky, neváhejte se na něj obrátit.

 

Hojení a rekonvalescence

Rekonvalescence po Brow liftingu je velmi rychlá a bezproblémová. Většina pacientů se vrací k běžným činnostem pár dní po zákroku. Pokud se vyskytne mírný otok nebo zarudnutí, není třeba se obávat. Tyto projevy obvykle odezní během několika dnů. Pokud pacienti chtějí minimalizovat otok a podlitiny, mohou použít chladící obklady.

 

Jak minimalizovat otok a podlitiny?

Existuje několik způsobů, jak minimalizovat otoky a podlitiny po Brow liftu:

 • Používání ledových obkladů – nanášejte stlačený led na postiženou oblast. Nepoužívejte led přímo na kůži, ale zabalte ho do ručníku nebo látky. Po 20 minutách odpočinku aplikaci opakujte.
 • Zmírňující krémy – na trhu existuje mnoho krémů a gelů a mastí, které pomáhají minimalizovat otoky a podlitiny. Tyto krémy mohou být aplikovány několikrát denně na postiženou oblast.
 • Zdravá strava – konzumace ovoce a zeleniny může pomoci minimalizovat otoky a podlitiny díky přírodním vlastnostem.
 • Výživové doplňky – vitamín C a K mohou také pomoci minimalizovat otoky a podlitiny. Tyto látky se nacházejí v různých výživových doplňcích a potravinách.

Vždy je důležité konzultovat s lékařem, který vám bude poskytovat podrobné informace o tom, jak minimalizovat otoky a podlitiny a jaký přístup je pro vás nejvhodnější.

 

Rizika a možné komplikace

Brow lift je velmi bezpečný zákrok s minimálními riziky a vedlejšími účinky. Po zákroku se může objevit mírný otok nebo zarudnutí, necitlivost, případně modřiny, ale tyto příznaky obvykle rychle odezní během několika dnů. Je důležité vybrat si odborného lékaře / chirurga s příslušnými zkušenostmi a kvalifikacemi, aby se minimalizovala pravděpodobnost komplikací. Pacienti s alergiemi na některé z použitých materiálů by měli být pečlivě sledováni, aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí.

 

Brow lift / pozvednutí obočí Brno

Zákrok Brow lift / pozvednutí obočí (stejně jako jakýkoliv jiný zákrok) by měl být prováděn pouze kvalifikovanými odborníky v renomovaných kosmetických klinikách. Ujistěte se, že vybrané místo má dobré hodnocení a zkušenosti s touto procedurou. Pokud máte další dotazy ohledně pozvednutí obočí nebo máte zájem o konzultaci, neváhejte nás kontaktovat. Naši odborníci jsou tu pro vás, aby vám poskytli nejlepší možnou péči a pomohli vám dosáhnout požadovaných výsledků. Věříme, že s námi budete spokojeni a těšíme se na setkání s vámi. Jsme odborníci v oblasti zákroků nejen v obličeji. Máme mnoho spokojených klientů, kteří si nás vybrali jako nejlepší možnou variantu a své rozhodnutí hodnotí velmi pozitivně. Naše klinika je vybavena moderním technologickým zařízením a využíváme nejnovější metody. Věříme, že každý pacient si zaslouží individuální péči a kvalitní služby. Tuto filozofii dodržujeme vždy a každý den. Při naší práci klademe velký důraz na bezpečnost a spokojenost klientů. Vzhledem ke své odborné kvalifikaci a zkušenostem vám můžeme garantovat, že budete v nejlepších rukou.

 

Cena zvednutí obočí

Nejnovější způsob zvednutí obočí, Gliding brow lift, je cenově dostupnou alternativou k jiným tradičním operativním zvedání obočí. Naše cena za Gliding brow lift je konkurenceschopná a v porovnání s tím co nabízíme jde o velmi zajímavou nabídku. Naše ceny jsou transparentní a neobsahují žádné skryté poplatky. Neváhejte nás kontaktovat a sjednat si konzultaci.

 

Zkušenosti, diskuze, recenze, hodnocení, komentáře …

“Byla jsem trochu nervózní, ale všechny mé obavy zmizely okamžitě, když jsem viděla výsledky. Mé obočí bylo zvednuté a oči teď vypadají mladší a svěží. Doporučuji Gliding brow lift všem, kteří chtějí zlepšit vzhled svého obličeje a získat sebevědomí.” Lucie, 35 let.

“Myslela jsem si, že moje vrásky jsou příliš hluboké, aby byly vyhlazeny, ale byla jsem překvapena, jaký rozdíl to udělalo. Vypadám mnohem mladší a z toho jsem nadšená. Neváhejte.” Markéta, 42 let.

“Konzultace na klinice estetické chirurgie pro mě bylo přínosné, velmi uspokojující a produktivní, konečně jsem se totiž mohla rozhodnout. Byla jsem skvěle provedena celým procesem a nyní vypadám mnohem mladší a svěžejší. Velmi doporučuji.” Jana, 57 let

Tyto reakce jsou jen některé z mnoha, které jsme od našich pacientů četli. Brow lift je skvělou volbou pro ty, kteří hledají účinnou metodu, jak zlepšit vzhled obočí, případně vyhladit vrásky na čele.

 

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Existuje nějaká alternativa k chirurgickému liftingu obočí?
Alternativou k chirurgickému řešení je aplikace neurotoxinů jako je např. botox. Po jejich aplikaci totiž dochází k oslabení svalů stahujících obočí. Problémem tohoto zákroku je nicméně to, že jde o zákrok dočasný. Efekt neurotoxinů přetrvá 3-4 měsíce, po nichž je třeba jej opakovat.

Jak zjistím, která technika je pro mě nejvhodnější?
Volba vhodné chirurgické operační techniky závisí na řadě různých faktorů. Patří mezi ně jedinečné rysy vašeho obličeje jako je výška čela, charakteristiky vaší vlasové linie, nebo současné kontury vašeho obočí. Důležité jsou samozřejmě také estetické požadavky pacienta. Nejvhodnější operační techniku volí lékař na základě konzultace s pacientem.

Budu mít po liftingu na obočí viditelné jizvy?
Viditelnost jizev závisí na konkrétní použité technice. Z předchozího textu je patrné, že většina operačních technik umožňuje umístit řezy za vlasovou linii což vede k ukrytí jizev, zvláště v případě, že máte vlasy tmavé a husté. Týká se to především endoskopického liftingu obočí, liftingu pretrichiálního a techniky Gliding brow lift. I v případě ostatních operačních technik je dbáno na to, aby byly případné jizvy maximálně skryté. Lifting středního čela využívá například existujících vrásek, zatímco přímý lifting obočí zase umisťuje řezy těsně nad obočí, které také dokáže jizvy zamaskovat.

Jaký typ anestezie se při liftingu používá?
Lifting obočí je samozřejmě chirurgickým zákrokem, který se bez anestezie neobejde. Některé techniky počítají pouze s injekčně aplikovanou lokální anestezií, ale například endoskopický lifting obočí, se většinou provádí v celkové anestezii. Gliding brow lift děláme v analgosedaci a s lokální anestezií, jste tedy při vědomí, ale ze zákroku si nic nepamatujete.

Jaká existují rizika při liftingu obočí?
Jako každý chirurgický zákrok, i lifting obočí se sebou může nést určitá rizika. Komplikace jsou nicméně skutečně výjimečné. I přesto je třeba riziko komplikací brát v potaz. Dojít může k pooperačnímu krvácení či ke vstupu infekce. Mnohem častějším typem komplikace je pak ztráta citlivosti v místech kudy byl veden chirurgický řez. Tato ztráta citlivosti je nicméně v naprosté většině případů dočasná a po určitém čase se pacientovi citlivost vrátí. Případy permanentní ztráty citlivosti jsou sice popsány, ale i v tomto případě jde skutečně o výjimečnost a týkalo se to především koronárního liftingu. Zaznamenány jsou i případy ztráty vlasů v okolí jizev pooperační ráně, nebo tvorba větších jizev. Ale opět, i zde platí, že šlo o rozsáhlejší zákroky. Gliding brow lifting končí 4x sotva patrnou jizvičkou ve vlasech.

Jaká je nejlepší metoda zvedání obočí?
Nejlepší metoda zvedání obočí se liší podle individuálních potřeb a preferencí klienta. Může to být klasický chirurgický lifting, endoskopický lifting, temporální lifting nebo nechirurgické metody jako Botox nebo mezonitě.

Co je to Gliding brow lift?
Gliding brow lift je technika liftingu obočí, která se zaměřuje na přemístění tkání v oblasti obočí s cílem dosáhnout přirozenějšího vzhledu.

Stojí Brow lift za ty peníze?
Zda Brow lift za ty peníze stojí, závisí na individuálním hodnocení každého klienta. Pokud jsou výsledky podle očekávání a zlepší se estetický vzhled a sebevědomí, určitě bude zákrok považován za dobrou investici.

Může Brow lift opravit pokleslá víčka?
Brow lift může pomoci zlepšit vzhled pokleslých víček tím, že zvedne uvolněnou kůži v oblasti obočí, což může částečně očím pomoci. Pro větší korekci víček může být potřeba blefaroplastika.

Který brow lift vydrží nejdéle?
Chirurgické metody obvykle poskytují delší výsledky než nechirurgické. Tradiční chirurgický Brow lift může nabídnout nejdéle trvající výsledky, někdy i desetiletí, v závislosti na klientovi.

Který je lepší: temporální brow lift nebo endoskopický brow lift?
V dnešní době se od temporálního ustupuje a je zde Gliding brow lift. Výběr mezi různými způsoby liftingu obočí závisí na specifických cílech a anatomických faktorech pacienta. Endoskopický lifting je méně invazivní a zanechává menší jizvy, zatímco temporální lifting může poskytnout cílenější zvedání vnější části obočí. Gliding brow lift bude mít nejpřirozenější výsledek. Jak se provádí nechirurgický Brow lift? Pomocí injekcí botulotoxinu (Botox), dermálních výplní, nití PDO, laserového ošetření nebo ultrazvukové terapie.

Jak dlouho vydrží Brow lift?
Brow lift může vydržet od několika měsíců do několika let, ale výsledky se mohou lišit. Záleží na způsobu liftingu. Průměrná doba trvání chirurgického zákroku může být 5-10 let, ale může být ovlivněna stárnutím a životním stylem (tedy prodloužena i zkrácena). Jak dlouho výsledek trvá, závisí také na individuálních charakteristikách každého pacienta. Někteří pacienti mohou zaznamenat delší trvání výsledku, zatímco jiní mohou potřebovat opakování procedury dříve, aby udrželi požadovaný vzhled obočí. Poraďte se s odborným lékařem, aby vám pomohl určit nejlepší způsob, jak udržet požadovaný vzhled obočí v co nejdelší době.

 

Důležité informace s pokyny pro klienty před operací

Před každou operací je potřeba zhodnotit celkový zdravotní stav každého klienta, ať už se jedná o zákrok v lokální nebo celkové anestézii.

Předoperační vyšetření provádí praktický lékař nebo internista.

 

Před operací v lokální anestezii

 1. Krevní obraz
 2. Základní koagulační vyšetření (QUICK, INR)
 3. Ionty
 4. Glykémie

 

Před operací v celkové anestezii

 1. Krevní obraz
 2. Koagulační vyšetření (QUICK, INR)
 3. Biochemie iontogram v séru, glykémie, bilirubin, transaminázy, urea, kreatinin
 4. Moč chemicky a sediment
 5. EKG
 6. RTG srdce a plic u klientů nad 60 let

 

Obecné pokyny

 1. Před operací 3 týdny neužívat léky na ředění krve (například ACYLPYRIN, ANOPYRIN, WOBENZYM a další).
 2. Antikoncepce se před operací nemusí vysazovat.
 3. U operací v celkové anestézii je nutné minimálně 6 hodin před operací nejíst a nepít.

 

Fotogalerie před a po

Z kategorie facelift

Deep plane facelift před a poDeep plane facelift před a po

Deep plane facelift + Deep necklift + operace horních očních víček

Fotografie před a po (2 měsíce od zákroku).

Deep plane facelift + Deep necklift + operace dolních očních víčekDeep plane facelift + Deep necklift + operace dolních očních víček

Deep plane facelift + Deep necklift + operace dolních očních víček

Fotografie před a po (2 měsíce od zákroku).

V Lift + Deep necklift

Fotografie před a po (6 týdnů od zákroku).

Deep plane facelift + Deep necklift + operace dolních očních víčekDeep plane facelift + Deep necklift + operace dolních očních víček

Deep plane facelift + Deep necklift + operace dolních očních víček

Fotografie před a po (6 měsíců po zákroku).

V Lift + Deep neckliftV Lift + Deep necklift

V Lift + Deep necklift

Fotografie před a po (3 týdny po zákroku).

Reference

Přečtěte si co o operacích v této kategorii říkali klientky před vámi.

S klinikou mám úžasné zkušenosti!! Zákrok proběhl bez problémů, hojení také a výsledky jsou skvělé.

Teresa N

Doporučuji každému, kdo hledá špičkovou profesionální kliniku na jakékoliv estetické zákroky.

Yana B.

Spojení profesionality, příjemného prostředí a komunikace. Za mě velká spokojenost.

Jana Ž.

Moc příjemný personál včetně doktorů. Jednání úplně jiné, než na velkých klinikách. Moc doporučuji.

Veronika Č.

Perfektní a profesionální přístup. Byla jsem již na několika operacích a vždy jsem byla spokojená.

Patricie K.

Skvělý přístup, úžasné a milé jednání , krásný výsledek. Budu se sem ráda vracet. Doporučuji.

Daniela K.

Zvažujete tento zákrok?

Napište nám, ptejte se, nebo se objednejte na konzultaci. Jsme tu pro vás. Chci se odkaz objednat na nezávaznou konzultaci. (otevře se předvyplněný email)

Kontaktní formulář - na ostatní stránky