Stárnutí zastavit ještě nedokážeme, ale dopřejeme vám mladší vzhled.

Cena 49 000 Kč

Přejete si vypadat mladší?

[unex_ce_button id="content_yy8j5j151,column_content_6qbmpmy9n" button_text_color="#000000" button_font="bold" button_font_size="15px" button_width="auto" button_alignment="left" button_text_spacing="0px" button_bg_color="#ffffff" button_padding="15px 40px 15px 40px" button_border_width="3px" button_border_color="#000000" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="0px" button_bg_hover_color="#000000" button_border_hover_color="#000000" button_link="#content_6q8l45dzv" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="" in_column="1"]Mám zájem[/ce_button]

Co je to facelift?

Facelift odstraní povolenou a přebytečnou kůži, podkožní tuk a zároveň zpevní vazivový aparát. Tím dojde k vypnutí kůže na obličeji i na krku.

Pro koho je tento zákrok vhodný?

Stárnutí kůže se zvýšenou tvorbou vrásek je přirozený jev. Začátek tohoto procesu je velice individuální a záleží na mnoha faktorech. Nedílnou součástí tohoto stavu je i úbytek měkkých tkání v dané lokalitě.
Facelift se provádí jak u žen, tak i u mužů. Věková hranice není přesně určená.

Více individuálních technik zákroku

Facelift je možné provádět různými technikami. Patří sem minilift, různé lifty jednotlivých obličejových etáží, neck lift, klasický facelift, MACS lift a další.
Zvolená operační technika s vámi bude probrána při osobní konzultaci.

Průběh zákroku

Lifting obličeje (Facelift) se provádí ambulantně v lokální anestezii, popřípadě v kombinaci s analgosedací nebo v celkové anestezii a trvá v průměru 2 hodiny v závislosti na rozsahu zákroku. Facelift se dá pro dokonalejší výsledek kombinovat s liftingem krku, liposukcí podbradku nebo s lipofillingem obličeje. Výsledná jizva je téměř neviditelná.

Po zákroku

Po zákroku má klient na hlavě sterilní obvaz.  Za 1–3 dny se dle potřeby odstraňují drény a obvaz již není nutný. Stehy se vytahují za 7–10 dní. Po odstranění stehů je vhodné jizvu promašťovat a za další týden začít s tlakovou masáží.
Bolestivost během prvních dnů lze tlumit běžnými analgetiky. Otoky přetrvávají přibližně 14 dnů a během této doby je potřeba dodržovat klidový režim, nepředklánět se a vyhnout se fyzické námaze. Běžná kancelářská práce je možná po několika dnech.

Přečtěte si pokyny pro klienty před operací

Více informací o faceliftu v lokální anestezii

Příběhy našich klientů

Požádali jsme naše klienty, aby se podělili o své příběhy a zkušenosti. Jak probíhal celý zákrok, co byly jejich obavy a zda se naplnily nebo co jim změna přinesla v osobním i profesním životě.

Bude mít vzhled mladší o řadu let

Facelift má dlouhodobý efekt

Po zákroku následuje jen krátká rekonvalescence

Je možné kombinovat s dalšími zákroky

Odpovídáme na nejčastější dotazy

Kdy si mohu po faceliftu umýt vlasy?

Nejdříve pátý den po zákroku. Rány po faceliftu jsou vedeny kolem ušního lalůčku a za ušním boltcem. Bezprostředně po zákroku jsou sterilně kryty a celá hlava je navíc kryta kompresním obvazem. Ten je po dvou dnech vyměněn za zpevňující ohlávku.

Protože u umývání vlasů hrozí navlhčení ran, což zhoršuje proces hojení, důrazně doporučujeme dodržovat pooperační klidový režim, nepředklánět se a s mytím vlasů těch pár dní doma vydržet.

Jak je to s nošením kompresní ohlávky po faceliftu?

Operační zákrok facelift je zakončen přiložením sterilního krytí na rány, které je fixováno kompresním obvazem, jenž kryje celou hlavu. Toto krytí si klient/ka druhý pooperační den doma sundá a místo kompresního obvazu si nasadí takzvanou kompresní ohlávku.

Kompresní ohlávku včetně rad a instrukcí od nás klient/ka obdrží v den zákroku. Její nošení výrazně pomáhá formovat výsledný efekt faceliftu a je proto velmi důležité. Doporučujeme ji poctivě nosit alespoň dva týdny po výkonu a to i přes noc.

Za jak dlouho po faceliftu mohu jít ke kadeřníkovi?

Návštěvu kadeřníka doporučujeme nejdříve měsíc po zákroku, až jsou rány hezky zahojeny.

Budou jizvy po faceliftu viditelné?

Každý operační zákrok se hojí jizvou, bez ní to nejde. Jejich hojení a výsledný vzhled je velmi individuální. Kromě genetických predispozic se dá však velmi dobře ovlivnit správnou pooperační péčí.

Jak o jednotlivé typy jizev v různých stádiích hojení pečovat, vám poradíme v rámci každé předoperační konzultace. A v případě potřeby jsme samozřejmě kdykoliv k dispozici.

Jaká péče mě čeká doma po faceliftu?

V rámci každého výkonu vždy klientce či klientovi podrobně vysvětlíme, jaká pooperační péče je nejvhodnější a přidáváme i “pooperační balíček”. V něm najde dezinfekční roztok a sterilní štětičky, které se používají v prvních dnech po zákroku, kompresní ohlávku, antibiotika a léky na bolest a také lékařskou vazelínu a silikonový krém, které jsou potřeba v pozdější fázi hojení.

Pro dosažení nejlepších výsledků a bezproblémového hojení doporučujeme v prvních pooperačních dnech klidový režim, užívání antibiotik a dle potřeby i léků na bolest. V tomto období je třeba počítat s větší bolestivostí.

Po dvou dnech si klient/ka sám sundá obvaz a vydezinfikuje rány. Místo kompresního obvazu si nasadí kompresní ohlávku, která pomáhá formovat výsledný efekt faceliftu. Doporučujeme ji nosit alespoň dva týdny po výkonu a to i přes noc.

Pátý den je třeba rány vyčistit a promazat. Po dvou týdnech od zákroku je možné začít s tlakovými masážemi a promazáváním silikonovým krémem pro co nejlepší hojení jizev a výsledný efekt.

Využívají se při faceliftu nitě?

Při faceliftu se nitě nepoužívají. Vypnutí obličeje pomocí faceliftu je založeno na odstranění přebytečné kůže, vytažení podkožní a svalové vrstvy. Facelift řeší především okrajové části obličeje, dolní polovinu tváře a krk, vypíná kontury a zjemňuje vrásky v těchto oblastech.

Nitě jsou běžně používány při takzvaném niťovém liftingu, kdy dochází k vypnutí obličeje pouze pomocí jemných vstřebatelných nití, které povislou kůži částečně vytahují, ale k jejímu odstranění nedochází.

Přejte si vypadat mladší?

Váháte, zda podstoupit tento zákrok? Přijďte k nám na nezávaznou konzultaci, kde vám vše vysvětlíme a poradíme.

[unex_ce_button id="content_6q8l45dzv,column_content_fwy62n3bf" button_text_color="#ffffff" button_font="bold" button_font_size="15px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="0px" button_bg_color="" button_padding="15px 40px 15px 40px" button_border_width="3px" button_border_color="#ffffff" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#000000" button_text_spacing_hover="0px" button_bg_hover_color="#ffffff" button_border_hover_color="" button_link="https://v-clinic.cz/kontakt/" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="" in_column="1"]Nezávazná konzultace[/ce_button]

Napište nám