Operace očních víček

Cena zákroku

od 24 000,-

Způsob anestezie

Lokální

Kombinovatelnost

Ano

Délka zákroku

30 min.

Zotavování

7 dnů

Blefaroplastika – operace očních víček

Nejčastěji prováděný zákrok estetické chirurgie. Blefaroplastika, což je odborný název pro operaci očních víček. Vrací mladistvou jiskru v oku ženám i mužům. Následkem přepadlých víček může obličej vypadat unaveným, starším a ztrápeným dojmem. Kromě toho mohou být příčinou migrén. Vše lze řešit ambulantním zákrokem. Plastika očních víček, blefaroplastika, může navrátit mladistvý vzhled, ulevit od pocitu únavy, nadměrného slzení nebo bolestí hlavy. Výraz blefaroplastika má základ v řečtině. Blefaron označuje oční víčko. Blefaroplastika je zákrokem, který řeší zdravotní a kosmetické problémy v dutině očnicové.

 

Proč byste měli chtít operaci očních víček?
Už žádné oteklé, unavené oči. Získejte zpět svěží výraz. Plastická operace očních víček odstraní kožní nadbytky uvolněné kůže, případně i tukové váčky a díky tomu navrátí mladistvý vzhled.

 

Průběh zákroku
Zákrok se provádí v lokální anestezii. Odstraní se kožní nadbytky uvolněné kůže a podle potřeby i tukové váčky. Rána se uzavře velmi jemným stehem. Po skončení operace se rána přelepí náplastí, která se ponechává až do vytažení stehů. Podle potřeby je možné operovat horní i dolní víčka najednou.

 

Kdy uvidíte výsledek?
Účinek zákroku je patrný již po 1 týdnu. Definitivní výsledek uvidíte zhruba po 2 měsících. Po zákroku Klidový režim dodržujte minimálně 3 dny. Oči doporučujeme chladit studenými obklady s odvarem z černého čaje. Stehy se vytahují 6. pooperační den. Otoky a modřiny se tvoří individuálně a obvykle přetrvávají 1-2 týdny. Zhruba týden po vytažení stehů doporučujeme provádět tlakovou masáž jizev, a to hlavně zevní póly. Jizvy po vytažení stehů promazávejte.

 

Výhody operace očních víček
Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii • Stehy se vytahují šestý pooperační den • Je možné operovat horní i dolní víčka najednou • Pro rozjasněný pohled mládí

 

Toužíte mít znovu jiskru v oku?
Váháte, zda podstoupit tento zákrok? Přijďte k nám na nezávaznou konzultaci, kde vám vše vysvětlíme a poradíme.

Rozšířené informace

V obsahu níže najdete následující:

Operace očních víček, horních / dolních

Plastická operace horních víček

Operace dolních víček

Blefaroplastika řeší blefarochaláza

Blefaroplastika, nejčastější zákrok estetické chirurgie

Kdy jít na operaci očních víček

Jak se připravit na operaci očních víček

Jak blefaroplastika probíhá

Operace očních víček hojení a rekonvalescence

Operace očních víček před a po

Nejlepší operace očních víček

Rizika a možné komplikace

Operace očních víček Brno

Cena operace očních víček

Zkušenosti, diskuze, recenze, hodnocení, komentáře

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

 

Operace očních víček, horních / dolních

Horní víčko je pod neustálým tlakem, v průběhu let se kůže začíná povolovat a převis na víčko nepříjemně tlačí. Jakmile dosáhne až k okraji, tlak je citelný, trvalý a obtěžující. Pohyb víček je ztížený, lidé pociťují únavu a pálení očí. Potíže se stupňují v odpoledních a večerních hodinách, objevuje se slzení případně i bolest hlavy. U spodního víčka dochází postupem doby k vyklenutí tukových polštářků. Jsou patrné nevzhledné váčky pod očima, nejprve po únavě nebo nevyspání, později trvalého charakteru. V takových případech se doporučuje blefaroplastika, která je nejen estetickým zákrokem, ale mnohdy i řešením zdravotních problémů. Během zákroku může klient podstoupit operaci horních i spodních víček najednou. Zákrok se provádí ambulantně a je možné jej podstoupit v kterémkoliv ročním období. V letním období se doporučuje nevystavovat oči slunečnímu záření příliš a krýt jizvu krémem s vysokým UV faktorem. U rozsáhlejších výkonů nebo v kombinaci s jiným zákrokem je možná jednodenní hospitalizace.

 

Plastická operace horních víček

Blefaroplastika horních víček navrací mladistvý vzhled, ale má i výrazný zdravotní efekt. Pokles kůže zužuje zorné pole a může způsobovat horší zrak. Problémy s viděním jsou častou příčinou únavy a opakujících se bolestí hlavy. Plastika horních očních víček poskytuje úlevu od popsaných potíží, okolí po zákroku působí svěže a mladistvě.

 

Operace dolních víček

Dolní víčka nejsou tolik zatěžována jako víčka horní, proto u nich není nutné odstraňovat výrazné kožní nadbytky. Blefaroplastika dolních víček řeší tukové prolapsy, případně výrazné kruhy pod očima. Tukové polštářky kolem očí mají okolo sebe jemná vazivová pouzdra, která postupně ztrácejí pevnost a je patrné jejich vyklenutí. Tuk vystupuje směrem do obličeje a pod očima se tvoří nevzhledné váčky. Proto se doporučuje plastika dolních víček dříve, než dojde k povolení kůže dolního víčka až na linii lícního oblouku očnice.

 

Mohlo by vás zajímat

 • Zákrok se provádí ambulantně s použitím lokální anestezie.
 • Operují se horní víčka, spodní víčka nebo obojí.
 • Řez a stehy se po zákroku překrývají náplastí.
 • Vidění není omezeno, ale není možné řídit.
 • Stehy se odstraňují za 7 dní.
 • Chladivé obklady nebo ledové brýle se používají první 3 dny.
 • Týden je nutné oči šetřit (minimální práce na PC, omezení sledování televize).
 • Přibližně po týdnu je možné vrátit se do práce.
 • K zátěži a sportu je možné vrátit se po 2 až 3 týdnech od operace.
 • Samotný výsledek se hodnotí nejdříve za 8 týdnů.

 

Blefaroplastika řeší blefarochaláza

V souvislosti s operací očních víček objevíte několik pojmů. Zpravidla však znamenají totéž. Pokles a převis ochablé kůže na horních či dolních víčkách z důvodu ztráty kožní elasticity bývá popsán jednoslovným výrazem, blefarochaláza. Pokles horního víčka lze označit také slovem ptóza nebo blefaroptóza. Občas narazíte na výraz blepharoplastika, není vyloženě špatně, ale častější je blefaroplastika.

 

Operace očních víček podle stupně ptózy víčka

 • Mírná ptóza – pokles do 2 mm, provádí se zkrácení víčka, doba výkonu cca 30 min.
 • Střední ptóza – pokles do 3 mm, zkrácení zdvihače víčka z kožní strany nebo ze strany spojivkové. Doba výkonu cca 45 min.
 • Těžká ptóza – pokles 4 mm a více, náročná technika, provádí se tzv. frontotarzální závěs. Doba výkonu cca 60min.

 

Oči jsou zrcadlem do duše

Výraz v očích je určujícím rysem tváře a traduje se o nich mnohé. Ustálená rčení jako jiskra v oku, šibalský pohled, plamenné oči nebo láska na první pohled, jen podtrhují skutečnost, že pohledu z očí do očí je přisuzován velký význam. Zaměřte se na vzhled vašich očí a očních víček, právě zde jsou nejrychleji patrné projevy stárnutí. Pokožka v okolí očních víček je velmi tenká, citlivá a jemná, poměrně brzy dochází ke ztrátě elasticity kůže. Tvoří se nevzhledné kožní záhyby a nadbytky. To může působit drobné problémy jako nespokojenost se vzhledem tváře, problémy s líčením v oblasti očí, ale i závažnější projevy, jako problematické nasazování kontaktních čoček, potíže se zrakem nebo asymetrii v obličeji. Není neobvyklé, že poklesne pouze jedno víčko a obličej nepůsobí souměrně.

 

Blefaroplastika, nejčastější zákrok estetické chirurgie

Operace očních víček je stále žádanějším zákrokem a zdaleka není jen doménou žen. Podstupují jej i muži, a to každý rok narůstající procento. Aktuálně kliniky plastické chirurgie uvádí, že blefaroplastiku podstupují ženy v 60 % a muži ve 40 % z celkově provedených zákroků. Před pár lety to bylo 85% vs 15%. Ačkoliv mají celebrity tendenci zákroky estetické medicíny spíše tajit, operaci očních víček považují z velké části za léčebnou metodu a hrdě se k ní hlásí.

 

Kdy jít na operaci očních víček

Vzhled očních víček a jejich přirozené stárnutí vnímá každý individuálně. Někteří se podrobují zákroku už ve dvaceti či třiceti letech, jiní na prahu zralého věku. Ti, kteří na zákrok šli, uvádí, že je trápily oční váčky, nevzhledné kruhy pod očima, obličej s výrazem zapadlých očí nebo unavený výraz. Shodují se, že po operaci očí, vnímají obličej jako mladistvý, subjektivně až o 10 let. Mladistvý vzhled dodává sebevědomí, prozáří tvář, a dokonce bývá devizou při budování kariéry. Přesto byste měli zákrok podstupovat jen tehdy, pokud je důvodem vaše spokojenější já nebo pokud vám zákrok přinese úlevu po zdravotní stránce.

 

Kdy jít na operaci spodních víček

Rozhodnutí kdy podstoupit zákrok je rovněž individuální, protože u každé osoby jsou přirozené projevy stárnutí jinak patrné. Nejčastěji podstupují zákrok lidé ve věku kolem 45 let, výjimkou ale nejsou výrazně mladší nebo výrazně starší klienti. Při vrozených predispozicích dochází k zeslabené struktuře dolních víček už ve věku okolo 25 roku života, zákrok zabrání trvalému povolení dolních víček. Ti, kteří se rozhodují pro zákrok mezi 45 a 60 rokem života už jej obvykle kombinují s různými zákroky v oblasti obličeje a krku.

 

Pro koho je operace očních víček vhodná Pro koho je operace očních víček nevhodná
Trápí vás převis kůže, tukové váčky, kruhy pod očima. Léčíte se s nádorovým onemocněním, závažným onemocněním vnitřních orgánů.
Trpíte bolestí očí, únavou, často se vám vrací bolest hlavy. Jste diabetik, kardiak, máte potíže se štítnou žlázou, poruchy srážlivosti krve.
Obličej působí unaveným dojmem, trápí vás vrásky kolem očí. Trpíte zvýšeným nitroočním tlakem, zánětem očí, oční infekcí.
Potřebujete korigovat asymetrii očí.

Jak se připravit na operaci očních víček

Předtím, než s pečlivě vybraným plastickým chirurgem zvolíte termín operace, přicházíte na konzultaci. Plastický chirurg vám doporučí vhodný postup a rozsah zákroku. Konzultovat zákrok je zapotřebí i s očním lékařem. Bezprostředně před výkonem se vyznačí nadbytek kůže. Během výkonu se pak odstraňují i nadbytečné tukové váčky.

 

Jak blefaroplastika probíhá

Zákrok je prováděn v lokálním znecitlivění a je poměrně krátký. Záleží však na rozsahu a typu samotného výkonu. Například operace horních víček může být hotová i během 30 minut. Režimová opatření platí před zákrokem i po zákroku. Důležité je vyhnout se 3 týdny před zákrokem lékům s kyselinou acetylsalicylovou (acylpyrin, aspirin, anopyrin aj.). Den před operací se nesmí používat krémy na víčka a na oční okolí. K samotnému výkonu je důležité mít oči kompletně odlíčené, víčka zbavené mastnoty.

 

Operace očních víček hojení a rekonvalescence

Bezprostředně po zákroku se mohou objevit modřinky, zarudnutí, zvýšená bolestivost. Potíže však rychle ustoupí. Je vhodné několik prvních dní spát pouze na zádech s vysoce podloženou hlavou a opatrně se starat o oční okolí. To znamená například i neumývat si vlasy nebo když už, tak používat šampon pro kojence. V prvních hodinách pomáhá rekonvalescenci přikládání chladivých sterilních obvazů nebo ledové brýle. Poté, co se odstraní stehy je důležité promazávat jizvičky (lékařská vazelína, speciální krémy na jizvy se silikonem), popřípadě jiné, které doporučíme v návaznosti na zákrok). Víčka je možné umývat vodou až po odstranění stehů. Nelekejte se, pokud se vám v blízkosti očí objeví místa se sníženou citlivostí. Potíže jsou jen dočasné. Drobné otoky a promodrání mohou přetrvávat i po 3 týdny.

 

Operace očních víček před a po (co čekat v zrcadle)

U některých zákroků je kožní nadbytek výrazný, řez se provádí až do oblasti 1 – 1,5 cm za zevní oční koutek. Po dobu rekonvalescence je ve vnějším koutku patrná drobná růžová linka. Plastická operace víček není na redukci vrásek, i když dokáže vějířkovité vrásky v zevním koutku částečně odstranit. Používání mimických svalů v obličeji postupně vějířkovité vrásky do koutku oka vrátí. Je to přirozené a na místě.

 

Nejlepší operace očních víček

Nadpis odstavce je hledané slovní spojení, ale odpovědět si budete muset sami. To, že se operace víček provádí často, neznamená, že se jedná o rutinní výkon. Je třeba mít na paměti, že oblast okolo očí je velmi citlivá a požadavky na zručnost operatéra jsou vysoké. Pro operaci očních víček zvolte kliniku, která má s plastickými operacemi dlouholeté zkušenosti a působí na ní odborný tým plastických chirurgů. Zkušený plastický chirurg, který při blefaroplastice používá moderní techniky výkonu, je zárukou nejlepšího výsledku a hladkého průběhu rekonvalescence. U nás na V-CLINIC nic jiného než to nejlepší nenajdete. Máme znalosti, zkušenosti a navíc nás to hodně baví. Naši lékaři se nejen neustále vzdělávají, ale působí i jako přednášející, jak na školách tak například na sympoziích pro lékaře/chirurgy (a to jak u nás tak v zahraničí). Další technikou provedení blefaroplastiky je přístup přes spojivku. Pozornost je pak zaměřena na spodní víčko, odstraňují se váčky pod očima, podkožní tuk a redukují se vrásky. Přístup přes spojivku představuje menší krvácivost,redukci jizvy, ale také menší rozsah provedení.

 

Rizika a možné komplikace

K nejčastějším komplikacím patří pooperační otoky, modřiny, pálení či řezání očí. Tyto komplikace většinou odezní běh prvního týdne od operace. K dalším komplikacím patří infekce, alergie (na šicí materiál, dezinfekce a nebo náplasti) nebo výraznější jizvy.

 

Operace očních víček Brno

Brno je známé nejen pro gastronomii a architekturu, ale i jako destinace turistiky za krásou (plastická turistika). Klienti si sem jezdí pro pro levný (v porovnání s cenami v jejich zemi) a přitom prvotřídní estetickou chirurgii. Proto je v Brně celá řada estetických klinik, kde tento zákrok nabízí. Jedna z nich ale vybočuje. V-CLINIC nabízí atmosféru, kterou možná jinde nenajdete. Spolu s tím nejlepším, co v tomto oboru můžete dostat.

 

Cena operace očních víček

Samotnou cenu výkonu stanoví operatér po konzultaci. Cena operace víček záleží na rozsahu výkonu a dle nálezu zvoleném způsobu provedení. U nejjednodušších zákroků počítejte s cenou mezi 20 až 25 tisíci Kč. Obecně platí, že by operace v oblasti očí měla být provedena zkušeným operatérem, proto cena nemůže být tím, podle čeho konkrétní pracoviště nebo kliniku plastické chirurgie vybírat. Spolu s operací očních víček můžete podstoupit například facelift nebo jiné omlazující zákroky.

 

Zkušenosti, diskuze, recenze, hodnocení, komentáře …

Pozitivní zkušenosti s výsledkem operace víček potvrzují muži i ženy. Jako přednost provedeného zákroku vidí ambulantní provedení, rychlé rekonvalescenci a přirozeného navrácení mladistvého vzhledu. Řada bývalých pacientů zmiňuje i výrazné zmírnění únavy a vymizení slzení očí. Efekt je dle zkušeností dlouhodobý, někteří zmiňují, že asi po 10 letech od zákroku podstoupili drobnou korektivní operaci. Odborně provedený zákrok s vynikajícím výsledkem a minimální zátěží při rekonvalescenci Vám poskytneme na klinice estetické chirurgie V-CLINIC. Projděte si hodnocení a zjistíte, že máme zkušenosti nejen s tímto zákrokem. Když zabrouzdáte do nějaké diskuze, je velká pravděpodobnost, že tam v doporučení narazíte na jméno někoho z našeho týmu.

 

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Jsou po operaci očních víček vidět jizvy?
Řezy je třeba vést precizně tak, aby drobné jizvičky byly schovány a přirozeně splynuly s anatomií očního okolí. U horních víček je jizvička schovaná v okohybné rýze, u dolních víček se řez vede těsně pod řasami. Takže ano, zkušený chirurg je nejspíš odhalí, ale člověk který nemá takové zkušenosti, je téměř s jistotou neuvidí.

 

Mohu rekonvalescenci nějak podpořit?
Rozhodně. V prvních pár dnech hodně odpočívat a dodržovat pokyny lékaře. Přibližně 14 den po zákroku se přistupuje k masáži jizev. Tlakové masáže se provádí bříškem čistého prstu, postupuje se po jizvě a tlak prstu se nechává na jizvu působit po 30 vteřin. Tlakové masáže doporučujeme provádět několikrát denně.

 

Jak dlouho vydrží operace očních víček?
Skoro se dá říct, že výsledek zákroku je trvalý, záleží však na rozsahu výkonu i na věku pacienta, ve kterém se zákroku podrobil. Horní víčka jsou neustále v pohybu, může dojít opět ke kožnímu nadbytku, pokud tato situace nastává, zpravidla to je v době 8 až 10 let od provedení zákroku. Vzhledem k tomu, že zákrok představuje minimální zátěž pro organismus je možné jej po čase zopakovat a provést korektivní operaci.

 

Jak dlouho se vše hojí
Bolestivost ustupuje už po třech dnech od zákroku, drobné modřinky mizí po dvou týdnech. V prvním týdnu se oči nesmí namáhat a doporučuje se nošení tmavých brýlí. Asi po dvou až třech týdnech je možné vrátit se k plné zátěži včetně náročné fyzické aktivity a aktivnímu sportu. Kompletní rekonvalescence si vyžaduje dobu až 3 měsíců, výsledek operace a celkový efekt je možné hodnotit až s odstupem pěti měsíců.

 

Je operace očních víček hrazená pojišťovnou? (operace očních víček na pojišťovnu)
Blefaroplastika na pojišťovnu se provádí, pokud je důvodem zdravotní indikace. To znamená, že pokles víčka je natolik výrazný, že ovlivňuje vidění a objevují se výše zmíněné zdravotní potíže jako únava, bolest hlavy, nadměrné slzení. Aby blefaroplastiku hradila pojišťovna, je třeba mít doporučení od očního lékaře a zákrok musí být schválen revizním lékařem zdravotní pojišťovny. Poté je zapotřebí najít kliniku, která má smlouvu s vaší pojišťovnou. Většina estetických klinik nabízí provedení operace očních víček pouze samoplátcům, takže bez možnosti operace víček na pojišťovnu.

 

Kolik stojí operace očních víček?
Cena operace očních víček se stanoví podle typu a rozsahu zákroku. U nás se zákroky provádí zhruba od ceny 20 tisíc korun.

 

Provádí se neinvazivní blefaroplastika?
Je možné podstoupit nechirurgickou plastickou operaci očních víček. Týká se především mladších klientů. Po 30 roce života se začíná povolovat oční okolí a ženy i muži častěji sáhnou po krémech proti vráskám. Je patrný pokles čela i pokles obočí. V takovém případě je možné podstoupit ošetření s použitím radiofrekvence, kdy během ošetření vzniká fyzikální plasma. Ta způsobí tečkovité odpaření přebývající řasy kůže a kontrakci pleti. V období do půl roku se částečně obnoví kolagenová vrstva a oční okolí je vypnuté. Operace je bez jizev, výsledek vypadá přirozeně. Ošetření nevydrží tak dlouho jako klasický zákrok, nicméně tato možnost zde je (a je fakt, že pro některé klienty je vhodnější než operace). Toto ošetření nelze provést, pokud jsou pokleslá víčka způsobena tukovými prolapsy.

 

Co je to lifting očních víček?
V podstatě výše uvedené neinvazivní ošetření. Provádí se s pomocí plazma generátoru, výboj podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Doporučuje se v mladším věku. Po zákroku je viditelné drobné zarudnutí, které vymizí během 1 týdne. Provádí se bez skalpelu, jizev a s minimální dobou pro rekonvalescenci. Kromě očních víček je možné postup aplikovat na obličej, krk i na tělo. Efekt přetrvává 2 až 5 let. Nelze korigovat tukové prolapsy.

 

Může se blefaroplastika provádět v létě?
Ano, může, doporučuje se nosit tmavé brýle bezprostředně po zákroku a jizvy natírat krémem s vysokým UV faktorem.

 

Jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci očních víček?
K běžným aktivitám se pacient vrací po 7 dnech.

 

Proč zvolit chirurgickou blefaroplastiku?
Jedná se o jedinou účinnou metodu při řešení váčků pod očima a o metodu s téměř trvalým efektem při odstranění převislé kůže horního víčka.

Důležité informace s pokyny pro klienty před operací

Před každou operací je potřeba zhodnotit celkový zdravotní stav každého klienta, ať už se jedná o zákrok v lokální nebo celkové anestézii.

Předoperační vyšetření provádí praktický lékař nebo internista.

 

Před operací v lokální anestezii

 1. Krevní obraz
 2. Základní koagulační vyšetření (QUICK, INR)
 3. Ionty
 4. Glykémie

 

Před operací v celkové anestezii

 1. Krevní obraz
 2. Koagulační vyšetření (QUICK, INR)
 3. Biochemie iontogram v séru, glykémie, bilirubin, transaminázy, urea, kreatinin
 4. Moč chemicky a sediment
 5. EKG
 6. RTG srdce a plic u klientů nad 60 let

 

Obecné pokyny

 1. Před operací 3 týdny neužívat léky na ředění krve (například ACYLPYRIN, ANOPYRIN, WOBENZYM a další).
 2. Antikoncepce se před operací nemusí vysazovat.
 3. U operací v celkové anestézii je nutné minimálně 6 hodin před operací nejíst a nepít.

 

Fotogalerie před a po

Z kategorie blefaroplastika / operace očních víček

Operace horních očních víček

Operace horních a dolních očních víček

Operace horních očních víček

Podívejte se, co nám poslaly klientky ...

Fotky od klientek

Podívejte se na fotky od našich klientek. Jsou to jejich fotografie, které si dělaly původně pro sebe, ale nakonec se chtěly pochlubit …

Přečtěte si co o operacích v této kategorii říkali klientky před vámi

Reference

S klinikou mám úžasné zkušenosti!! Zákrok proběhl bez problémů, hojení také a výsledky jsou skvělé.

Teresa N.

Doporučuji každému, kdo hledá špičkovou profesionální kliniku na jakékoliv estetické zákroky.

Yana B.

Spojení profesionality, příjemného prostředí a komunikace. Za mě velká spokojenost.

Jana Ž.

Moc příjemný personál včetně doktorů. Jednání úplně jiné, než na velkých klinikách. Moc doporučuji.

Veronika Č.

Perfektní a profesionální přístup. Byla jsem již na několika operacích a vždy jsem byla spokojená.

Patricie K.

Skvělý přístup, úžasné a milé jednání , krásný výsledek. Budu se sem ráda vracet. Doporučuji.

Daniela K.

Toužíte mít znovu jiskru v oku?

Napište nám, ptejte se, nebo se objednejte na konzultaci. Jsme tu pro vás. Chci se odkaz objednat na nezávaznou konzultaci. (otevře se předvyplněný email)

Kontaktní formulář - na ostatní stránky