MUDr. Tomáš Ventruba

Plastická chirurgie je určitá forma umění, ve které je vidět můj rukopis.

[unex_ce_button id="content_lcdf9xhtg,column_content_xxwbwyil2" button_text_color="#000000" button_font="bold" button_font_size="15px" button_width="auto" button_alignment="left" button_text_spacing="0px" button_bg_color="" button_padding="15px 40px 15px 40px" button_border_width="3px" button_border_color="#000000" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="0px" button_bg_hover_color="#000000" button_border_hover_color="#000000" button_link="https://v-clinic.cz/zakroky-a-sluzby/" button_link_type="url" button_link_target="_blank" has_container="" in_column="1"]Co pro vás mohu udělat?[/ce_button]

Specializuje se na operaci obličeje a prsou.

V roce 2007 promoval na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Po ukončení studia nastoupil na Chirurgickou kliniku MU a FN Brno. Svou kvalifikaci získal na Klinice plastické a estetické chirurgie FN U Sv. Anny v Brně – Berkova ulice, kde prováděl široké spektrum operací plastické a estetické chirurgie. Na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno se podílí na rekonstrukci prsou u onkologických pacientek.

MUDr. Tomáš Ventruba je odborný asistent na LF MU a vyučuje studenty medicíny. Má zkušenosti z několika soukromých klinik v České republice jako vedoucí lékař a odborný garant. Atestovaný lékař v oboru plastická chirurgie s licencí České lékařské komory. Pravidelně se účastní odborných kongresů a seminářů v České republice a zahraničí.

Zakladatel soukromého pracoviště V–CLINIC.

Dr. Ventruba odpovídá na vaše dotazy

Více než 3 000 úspěšných operací

Vracím svým klientům sebevědomí a dobrý pocit z vlastního těla. Estetická chirurgie je pro mě formou umění a životní cestou.

[unex_ce_button id="content_k3ndwq4it,column_content_fwy62n3bf" button_text_color="#ffffff" button_font="bold" button_font_size="15px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="0px" button_bg_color="" button_padding="15px 40px 15px 40px" button_border_width="3px" button_border_color="#ffffff" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#000000" button_text_spacing_hover="0px" button_bg_hover_color="#ffffff" button_border_hover_color="" button_link="https://v-clinic.cz/kontakt/" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="" in_column="1"]Objednat se na konzultaci[/ce_button]

6 otázek pro plastického chirurga. Krátké interview s MUDr. Tomášem Ventrubou.

1. Tomáši, kdy přišlo rozhodnutí studovat medicínu?
Rozhodl jsem se až ve 4. ročníku gymnázia. Zásadní vliv na mě měl můj otec, který je také lékařem. První ročníky, když jsme byli zavření v učebnách, mě vůbec nebavily. Postupem času, jak jsme se setkávali s pacienty, mě to opravdu chytlo. Už v průběhu studia jsem věděl, že chci dělat chirurgii.

2. Co Vás nejvíce baví? Čemu se nejraději věnujete?
Provádím široké spektrum operací plastické chirurgie – rekonstrukce prsu u onkologických pacientek, nádory kůže a měkkých tkání, chirurgii ruky atd. Z estetických operací asi nejčastěji operaci obličeje a prsou.

3. Proč jste se rozhodl vybudovat kliniku, která spojuje plastickou chirurgii a gynekologii?
Obory plastická chirurgie a gynekologie jsou vzájemně propojené. Některé stejné výkony provádí jedním způsobem gynekolog a jiným způsobem plastický chirurg. Chtěl jsem to vzájemně zkombinovat a určitě nesmím zapomenout i na otce, s kterým jsem chtěl spolupracovat.

4. Spoustě klientům zlepšíte kvalitu života nebo vrátíte ztracené mládí. Jaký je to pocit?
Pokud je klient spokojený a zároveň i já, je to ten nejlepší pocit. To mě žene kupředu. Každý klient je pro mě důležitý a každý má svůj malý nebo velký životní příběh.

5. Čeho se Vaši pacienti před zákrokem nejvíce obávají?
Záleží na konkrétním zákroku. Nejvíce se přirozeně bojí bolesti. Obor chirurgie je dnes velmi vyspělý a medicína obecně jde hodně kupředu, tak je možné spoustě komplikacím předcházet.

6. Plastická chirurgie je určitá forma umění. Je to pro Vás práce jako každá jiná nebo v tom vidíte i něco jiného?
Souhlasím. Chirurgie je určitá forma umění, ve které je vidět můj rukopis. Každá operace, každý zákrok je jedinečný. Chci od sebe vždy ten nejlepší výsledek.