Ptáte se nás

Posbírali jsme nejčastější dotazy, které slýcháváme od našich klientů. Využít můžete také chat v pravém dolním rohu stránky. Pokud jsme zrovna online, odpovíme vám rovnou. Jsme také na Facebooku.

Oční víčka

Budu mít modřiny po korekci dolních nebo horních víček?

To je bohužel velmi individuální – výskyt modřin totiž kromě krvácivosti při zákroku ovlivňuje také pooperační režim. Dodržování klidového režimu tvorbu modřin značně zmírňuje.

Pokud se však i přesto objeví, rozhodně se není čeho bát. Za pár dnů začnou světlat a nejpozději po dvou týdnech už po nich nejsou ani památky!

Kdy se mohu líčit po operaci horních nebo dolních víček?

Použití líčidel doporučujeme nejdříve 14 dnů po zákroku. Domů z kliniky totiž odcházíte s ránami přelepenými malými náplastmi tělové barvy a toto krytí zůstává až do vytažení stehů, což je 6. den po výkonu.

Poté je vhodné nechat oblast očí ještě alespoň týden bez líčení, aby rány mohly dýchat a řádně se zahojily.

Jaký se správný věk na korekci očních víček?

Ve společnosti je bohužel hluboce zakořeněná představa, že operace očních víček jsou spojeny s důchodovým věkem. To je však velký omyl. Každý, koho trápí převislá oční víčka, by měl zvážit zákrok co nejdříve, protože se nejedná pouze o kosmetickou úpravu, ale přináší značnou úlevu při pocitu těžkých a unavených očí nebo jejich otoku.

Obecně můžeme říct, že je to jeden z nejčastějších výkonů. Při zákroku dojde pouze k odstranění nadbytečné uvolněné kůže a tukových váčků, takže je spojen i s relativně krátkou rekonvalescencí.

Trápí-li vás převislá oční víčka, nebojte se tento problém vyřešit hned teď, věk zde skutečně nehraje roli a za ten příjemnější pocit to přeci stojí!

Lze provést korekce horních i dolních víček současně?

Ano, lze provést korekci horních i dolních víček v rámci jednoho výkonu. Dokonce v případech, kdy je u očních víček velký nadbytek kůže spojený s výrazným zvětšením tukových váčků, je korekce obou očních víček zároveň nejlepší cestou k dosažení kýženého kosmetického zlepšení.

Další výhodou spojení těchto zákroků je samozřejmě i jedna rekonvalescence místo dvou.

v-clinic-shape-003v-clinic-shape-003

Facelift

Kdy si mohu po faceliftu umýt vlasy?

Nejdříve pátý den po zákroku. Rány po faceliftu jsou vedeny kolem ušního lalůčku a za ušním boltcem. Bezprostředně po zákroku jsou sterilně kryty a celá hlava je navíc kryta kompresním obvazem. Ten je po dvou dnech vyměněn za zpevňující ohlávku.

Protože u umývání vlasů hrozí navlhčení ran, což zhoršuje proces hojení, důrazně doporučujeme dodržovat pooperační klidový režim, nepředklánět se a s mytím vlasů těch pár dní doma vydržet.

Jak je to s nošením kompresní ohlávky po faceliftu?

Operační zákrok facelift je zakončen přiložením sterilního krytí na rány, které je fixováno kompresním obvazem, jenž kryje celou hlavu. Toto krytí si klient/ka druhý pooperační den doma sundá a místo kompresního obvazu si nasadí takzvanou kompresní ohlávku.

Kompresní ohlávku včetně rad a instrukcí od nás klient/ka obdrží v den zákroku. Její nošení výrazně pomáhá formovat výsledný efekt faceliftu a je proto velmi důležité. Doporučujeme ji poctivě nosit alespoň dva týdny po výkonu a to i přes noc.

Za jak dlouho po faceliftu mohu jít ke kadeřníkovi?

Návštěvu kadeřníka doporučujeme nejdříve měsíc po zákroku, až jsou rány hezky zahojeny.

Budou jizvy po faceliftu viditelné?

Každý operační zákrok se hojí jizvou, bez ní to nejde. Jejich hojení a výsledný vzhled je velmi individuální. Kromě genetických predispozic se dá však velmi dobře ovlivnit správnou pooperační péčí.

Jak o jednotlivé typy jizev v různých stádiích hojení pečovat, vám poradíme v rámci každé předoperační konzultace. A v případě potřeby jsme samozřejmě kdykoliv k dispozici.

Jaká péče mě čeká doma po faceliftu?

V rámci každého výkonu vždy klientce či klientovi podrobně vysvětlíme, jaká pooperační péče je nejvhodnější a přidáváme i “pooperační balíček”. V něm najde dezinfekční roztok a sterilní štětičky, které se používají v prvních dnech po zákroku, kompresní ohlávku, antibiotika a léky na bolest a také lékařskou vazelínu a silikonový krém, které jsou potřeba v pozdější fázi hojení.

Pro dosažení nejlepších výsledků a bezproblémového hojení doporučujeme v prvních pooperačních dnech klidový režim, užívání antibiotik a dle potřeby i léků na bolest. V tomto období je třeba počítat s větší bolestivostí.

Po dvou dnech si klient/ka sám sundá obvaz a vydezinfikuje rány. Místo kompresního obvazu si nasadí kompresní ohlávku, která pomáhá formovat výsledný efekt faceliftu. Doporučujeme ji nosit alespoň dva týdny po výkonu a to i přes noc.

Pátý den je třeba rány vyčistit a promazat. Po dvou týdnech od zákroku je možné začít s tlakovými masážemi a promazáváním silikonovým krémem pro co nejlepší hojení jizev a výsledný efekt.

Využívají se při faceliftu nitě?

Při faceliftu se nitě nepoužívají. Vypnutí obličeje pomocí faceliftu je založeno na odstranění přebytečné kůže, vytažení podkožní a svalové vrstvy. Facelift řeší především okrajové části obličeje, dolní polovinu tváře a krk, vypíná kontury a zjemňuje vrásky v těchto oblastech.

Nitě jsou běžně používány při takzvaném niťovém liftingu, kdy dochází k vypnutí obličeje pouze pomocí jemných vstřebatelných nití, které povislou kůži částečně vytahují, ale k jejímu odstranění nedochází.

v-clinic-shape-003v-clinic-shape-003

Operace prsou

Neovlivní prsní implantáty moje budoucí kojení?

Při augmentaci, neboli zvětšení prsou silikonovými implantáty, jsou tyto implantáty vloženy přímo pod prsní žlázu nebo prsní sval. Do samotné prsní žlázy se během zákroku nezasahuje a její funkčnost a tedy i schopnost budoucího kojení není zákrokem nijak ovlivněna.

Jak dlouho trvá augmentace prsou?

Celý zákrok, při němž jsou vloženy silikonové implantáty pod prsní sval nebo prsní žlázu, trvá přibližně jednu hodinu a probíhá v celkové anestezii.

Následná rekonvalescence je rozdělena do několika etap, avšak úplné zahojení, při kterém je již možné například sportovat, přichází zhruba dva měsíce po výkonu.

Jaký režim a omezení mě čekají po augmentaci prsou?

Vhodnou pooperační péči konzultujeme s klientkou či klientem v rámci každého individuálně zákroku. Před propuštěním z naší kliniky po zvětšení prsou prsními implantáty je proveden převaz a nasazena elastická podprsenka, kterou je třeba nosit minimálně 6 týdnů.

První dva týdny po operaci doporučujeme klidový režim. Poté je možná kancelářská práce a v tomto období (dva týdny po operaci) doporučujeme začít provádět tlakovou masáž jizev. Zároveň první měsíc po operaci je vhodné spát pouze v poloze na zádech.

Při operaci používáme vstřebatelné stehy, tudíž je není třeba odstraňovat. Plnou fyzickou zátěž doporučujeme nejdříve po dvou měsících od zákroku.

Jak je to s nošením kompresního prádla po zvětšení prsou prsními implantáty?

Po augmentaci prsou odcházíte z naší kliniky vybavení kompresní podprsenkou, kterou je nutné nosit alespoň šest týdnů po operaci a to i na noc.

Klientky, které mají umístěný prsní implantát pod prsním svalem, od nás navíc dostanou stahovací pás, který se nosí v horní části prsou a to po dobu alespoň prvních dvou týdnů od zákroku.

Vyřeší moje povislá prsa augmentace prsními implantáty?

Augmentace prsou prsními implantáty primárně řeší tvar prsou a jejich velikost. V případě mírně povislých prsou mohou prsní implantáty vzhled dostatečně zlepšit. Je-li však pokles prsou výrazný, samotné prsní implantát tento problém nevyřeší a je nutné je zkombinovat s modelací prsou. V případě, že povislá prsa mají dostatek tukové tkáně, je možné vystačit si jen s modelací prsou.

Jaký výkon je vhodný přímo pro vás s vámi nejlépe probere lékař na osobní konzultaci.

Jak zvolit správný prsní implantát?

Při volbě správného tvaru a velikosti prsního implantátu musí lékař vycházet z několika parametrů. Vždy bere ohled na přání klientky ohledně výsledného vzhledu, ale dbá na to, aby zvolený implantát byl v souladu s velikostí prsní žlázy, hrudníku a celé postavy.

Ze zkušenosti víme, že respektování všech těchto faktorů vede k tomu nejlepšímu výsledku.

Prsní implantáty rozlišujeme podle jejich tvaru. Kulaté implantáty jsou vhodné pro klientky, které si přejí více objemu v horní části dekoltu, zato anatomické implantáty jsou doporučovány ženám, které touží po přirozenějším tvaru prsou, dodávají totiž objem především do spodní části prsu.

Správný prsní implantát na míru vám i vašim přáním vybere náš lékař na osobní konzultaci.

Mohu mít po augmentaci přirozený tvar prsou?

Ano – operatér se při výběru implantátů i při samotném zákroku snaží co nejvíce vyhovět přáním a představám klientky, takže jednoduše lze zachovat a podtrhnout přirozený tvar prsou.

Kojím a zvažuji zvětšení prsou implantáty, kdy mohu jít na operaci?

Na naší klinice augmentaci prsou doporučujeme ženám nejdříve po 6 měsících od ukončení kojení.

Jaké mě po operaci prsou bude čekat omezení ve fyzické námaze?

Po operaci prsou je nutné alespoň 2 měsíce dodržovat klidový režim až 3 měsíce nezatěžovat prsní svaly, například plaváním, cvičením a podobně.

v-clinic-shape-003v-clinic-shape-003

Vaginoplastika

Kdy mohu mít po vaginoplastice sex?

Pro rychlé a dobré zhojení ran po plastické operaci pochvy je nezbytně nutné dodržet šestitýdenní sexuální abstinenci. Při vaginoplastice dochází k sešití nově vytvořených okrajů pochvy k sobě, čímž se zužuje poševní vchod nebo pochva v celé délce.

Při nedodržení sexuální abstinence je zvýšené riziko komplikací v podobě krvácení, rozpadu operační rány a nesprávného zhojení které může ovlivnit celkový výsledný efekt.

Kdo na V–Clinic provádí vaginoplastiku?

Díky tomu, že se na naší klinice specializujeme na estetickou gynekologii, máme hned dva specialisty, kteří se na vaginoplastice podílejí – gynekolog Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA a plastický chirurg MUDr. Tomáš Ventruba.

Následná rekonvalescence je rozdělena do několika etap, avšak úplné zahojení, při kterém je již možné například sportovat, přichází zhruba dva měsíce po výkonu.

Právě spojení práce gynekologa a plastického chirurga, tedy oborů, které se zabývají všemi plastickými úpravami pochvy, nám umožňují specializaci na všechny esteticko-gynekologické operace.

Jak vaginoplastika probíhá?

Tato operace se provádí po skončení menstruace a v celkové anestezii (při operaci v malém rozsahu je možné i za lokální anestezie) a trvá zhruba jednu hodinu. Při vaginoplastice dochází k sešití nově vytvořených okrajů pochvy k sobě, což vede k jejímu zúžení a zpevnění. Na šití rány se používá vstřebatelný materiál, který není potřeba odstraňovat.

Po zákroku je do pochvy vložena tamponáda (sterilní krytí zastavující krvácení), která se následující den odstraňuje. Po vaginoplastice je klientka hospitalizovaná jeden den.

Jaké problémy vaginoplastika řeší?

Vaginoplastika neboli plastická operace pochvy řeší obtíže spojené s uvolněnými svaly pánevního dva a ztrátou elasticity poševní tkáně. Jedná se nejčastěji o vaginální dyskomfort, bolestivost při běžných aktivitách nebo sportu, bolest při sexu, snížení sexuálního prožitku či únik moči.

S jakými výkony se dá vaginoplastika doplnit?

Vaginoplastika se téměř vždy kombinuje s plastikou hráze. Také lze plastiku pochvy doplnit s labioplastikou (úprava stydkých pysků).

Jaký výkon je vhodný přímo pro vás s vámi nejlépe probere lékař na osobní konzultaci.
Samotnou plastiku pochvy dělíme dle lokalizace úpravy pochvy – na zadní a přední vaginoplastiku a dále, v závislosti na rozsahu úpravy, vaginoplastiku rozdělujeme na plastiku pouze poševního vchodu nebo plastiku v celé délce pochvy.

Všechny tyto druhy se vzájemně kombinují dle potřeby, kterou určí lékař na osobní konzultaci na základě vyšetření stavu vaginálních struktur.

v-clinic-shape-003v-clinic-shape-003

Labioplastika

Mohu podstoupit labioplastiku, i když jsem ještě nerodila?

Labioplastiku může bez obav podstoupit i žena před porodem. Při tomto výkonu dochází k úpravě vnějších stydkých pysků a zákrok je prováděn pouze na zevních rodidlech. Díky tomu tento typ výkonu nijak neovlivňuje budoucí těhotenství a porod.

Budu muset po labioplastice jít na vytažení stehů?

Na naší klinice při labioplastice používáme vstřebatelný materiál, který se v procesu hojení vstřebává, případně odpadává.

Kontrola standardně probíhá po třech týdnech od zákroku a jsou-li při ní patrné ještě nějaké zbývající stehy, lékař je odstraní. Po kompletní rekonvalescenci je výsledná jizva téměř neviditelná!

Kdy mohu po labioplastice začít znovu sportovat?

Po labioplastice je velmi důležité dodržovat klidový režim a všechna doporučení lékaře. V prvních dnech je nutné vyvarovat se sezení.

Sport a fyzickou zátěž je důležité vynechat alespoň na 4 týdny od operace. Pokud se tedy chystáte na tento zákrok, je nezbytné počítat s kratším sportovním odpočinkem.

Jaká je po labioplastice rekonvalescence a jak dlouho trvá?

První týden po výkonu je nutné dodržovat klidový režim. Operované partie bývají oteklé a zarudlé. Je tedy třeba vyvarovat se dlouhému sezení a pečlivě provádět intimní hygienu několikrát denně. Vhodné je i ledování.

Výrazný otok a citlivost operovaných partií se vytratí zhruba do jednoho až dvou týdnů. Po týdnu je možná kancelářská práce. Plná fyzická zátěž je možná až za 4 týdny.

Po labioplastice je nezbytné dodržovat sexuální abstinenci po celou dobu kompletní rekonvalescence, tedy minimálně 6 týdnů po operaci.

v-clinic-shape-003v-clinic-shape-003

Abdominoplastika

Je po plastické operaci břicha viditelná jizva?

Při abdominoplastice jsou rány vedeny v podbřišku a kolem pupíku. Tu v podbřišku operatér umístí tak, aby bylo snadné ji zakrýt spodním prádlem a jizvička kolem pupíku zase tvoří jeho okraje a střed – a tím se šikovně schová.

U miniabdominoplastiky je rána pouze v podbřišku.
Jizvy časem měknou a blednou a tomu hodně napomáhá poctivé dodržování pooperačního režimu včetně provádění tlakových masáží. Celý proces hojení jizev je ale velmi individuální a výsledný vzhled vždy záleží na více faktorech.

Jak dlouho je po abdominoplastice potřeba nosit kompresní prádlo?

Po plastické operaci břicha jste od nás vybaveni kompresním prádlem a stahovacím břišním pásem. Kompresní prádlo doporučujeme nosit 6 týdnů a břišní pás 2 týdny od operace a to i přes noc.
Poctivé dodržování těchto doporučených pokynů vede k co nejlepší a nejrychlejší rekonvalescenci.

Kdy se po abdominoplastice mohu vrátit ke sportu?

Po plastické operaci břicha je důležité vyvarovat se obecně fyzické námaze po dobu alespoň 6 týdnů. Nadměrné zatěžování břišních svalů, například posilováním či cvičením, ovšem doporučujeme nejdříve za 3 měsíce od zákroku.

v-clinic-shape-003v-clinic-shape-003

Ostatní dotazy

Jak to u nás probíhá v den operace při výkonu v celkové anestezii?

Na naši kliniku přicházíte v ranních hodinách. Zde se na vás těší naše asistentka, se kterou vyřídíte dokumentaci nezbytnou k výkon. Poté s vámi vytvoří několik snímků, abychom měli porovnání vzhledu před výkonem a po výkonu.
Následně vás doprovodí na pokoj, kde se převléknete do košile a kompresních punčoch – obojí od nás dostanete.

Před samotným zákrokem vás ještě čeká konzultace s vaším operatérem, kde proberete a doladíte poslední detaily a vaše přání týkající se zákroku. Součástí této konzultace je i takzvaný nákres, kdy si lékař speciální fixou v operované oblasti zaznačí, jak bude postupovat.

Posledním bodem přípravy je konzultace s anesteziologem. Poté jste už kompletně připraveni a jde se na sál.
I když to může vypadat zdlouhavě, nemějte strach – čekat vás nenecháme, protože všechny tyto kroky stihneme maximálně do dvou hodin od vašeho příchodu k nám.

Jaký je rozdíl mezi liposukcí a abdominoplastikou?

Liposukce je výkon, při kterém se odsávají tukové nadbytky a vede tak k formování a úpravě problémových partií těla. Neodstraní ale strie, problém s uvolněnou a nadbytečnou kůží, která řadu lidí trápí právě v oblasti břicha, ani problém s rozestupem břišních svalů.

Plastická chirurgie naštěstí disponuje širokou škálou možností pro řešení rozmanitých nedokonalostí těla. Takže to, co nevyřeší liposukce umí dát do pořádku abdominolastika.
Ta vede ke zploštění povislého bříška díky odstranění přebytečného podkožního tuku a kůže a zároveň zpevní břišní svaly. Je-li kůže na břiše uvolněná pouze v oblasti podbřišku, lze si s tímto problémem poradit tzv. miniabdominoplastikou, což je stejný výkon jako abdominoplastika, ale v menším rozsahu.

Provádíte labioplastiku a facelift v lokální anestezii?

Na naší klinice provádíme řadu výkonů v tzv. ambulantním provedení, kdy je použita pouze lokální anestezie k znecitlivění operovaných partií. Vyhnete se tak pro tělo náročnější celkové anestezii i hospitalizaci, protože hned po výkonu, cítíte-li se dobře, odcházíte domů.

Nejžádanějšími výkony v tomto provedení jsou bezesporu facelift, labioplastika a korekce očních víček.

Co obsahuje předoperační vyšetření?

Každý druh výkonu vyžaduje trochu odlišnou přípravu – chystáte-li se na výkon v lokální anestezii, je nutné v rámci předoperačního vyšetření podstoupit odběr krve k vyšetření krevního obrazu a krevní srážlivosti.

V případě operace v celkové anestezii je předoperační vyšetření rozsáhlejší a provádí jej interní lékař. Obsahuje výše uvedené krevní odběry, které jsou doplněny biochemickým vyšetřením, dále se vyšetřuje také moč a provádí EKG, a u klientů nad 60 let se dále a rentgen srdce a plic.

Navíc klientky, které se chystají na operaci prsou, absolvují v rámci předoperačního vyšetření ještě sonografii prsou. Veškerá vyšetření nesmějí být starší 14 dnů.

Je možné podstoupit více zákroků při jedné operaci najednou?

Ano, je to možné a na naší klinice této možnosti standardně a hojně využíváme.
Samozřejmě vždy záleží na typu a rozsahu zákroků, které chceme kombinovat, ale konkrétní možnosti a vhodné kombinace s vámi vždy probere lékař na individuální konzultaci.

Velkou výhodou provedení několika zákroků v rámci jedné operace je menší náročnost pro tělo (díky absolvování pouze jedné anestezie místo několika) a také časová úspora díky jedné rekonvalescenci místo několika. U některých typů zákroků je navíc jejich kombinace velmi žádoucí z důvodu dosažení co nejlepšího výsledku.

Jak dlouho před operací v celkové anestezii nemohu jíst, pít nebo kouřit?

Jestliže vás čeká výkon v celkové anestezii tak minimálně 10 hodin před výkonem nesmíte jíst, pít větší množství tekutin, ani kouřit. Je to sice nepříjemné, ale je to nutné.

Jak se s čerstvými jizvami mohu sprchovat nebo koupat?

Jestliže jste podstoupili výkon, kde v rámci pooperačního režimu pečujete o jizvy, můžete si sprchu dopřát nejdříve 5. den od operace. Koupel ve vaně pak doporučujeme nejdříve za 14 dnů od výkonu, ovšem to vždy závisí na stavu zhojení jizev.

Kdy je vhodné vyjít s jizvou na sluníčko nebo do solária?

Opalování i solárium doporučujeme nejdříve po půl roce od zákroku. V zjizvené tkání není pigmentace, která kůži běžně chrání. Díky tomu je velmi citlivá a náchylná na spálení a následné zarudnutí.
I po uplynutí této doby je dobré je jizvu nadále krýt. Při opalování je vhodné používat ochranný faktor 50.

v-clinic-shape-003v-clinic-shape-003

Nenašli jste odpověď?

Odpovíme na všechny dotazy nebo se rovnou zastavte na nezávaznou konzultaci.

[unex_ce_button id="content_s52fwsez4,column_content_fwy62n3bf" button_text_color="#000000" button_font="bold" button_font_size="15px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="0px" button_bg_color="" button_padding="15px 40px 15px 40px" button_border_width="3px" button_border_color="#000000" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="0px" button_bg_hover_color="#000000" button_border_hover_color="" button_link="https://v-clinic.cz/kontakt/" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="" in_column="1"]Kontaktujte nás[/ce_button]

Napište nám