Facelift – příběh paní Petry

Jak vybrat kliniku plastické chirurgie?
Co všechno obnáší facelift a operace horních a dolních očních víček

O své čerstvé zkušenosti, motivech i obavách se s námi v rozhovoru podělila dvaapadesátiletá obchodní manažerka Petra, vášnivá zahradnice a milovnice květin z Olomouce.

v-clinic-petra-facelift___004

Co bylo tím rozhodujícím momentem, kdy jste se rozhodla pro zákrok?

Já už jsem o nějakém zákroku přemýšlela delší dobu, protože se pohybuji mezi mladými lidmi, žiju aktivní život a celkově se cítím mladě, takže si myslím, že by tomu měl odpovídat i zevnějšek. Velkou roli v tom rozhodnutí ale sehrála kolegyně, která podstoupila aplikaci výplněmi (botox) a výsledek byl úžasný. Vyžádala jsem si proto od ní kontakt na kliniku, na které byla, což byla právě V–Clinic, a hned jsem si tam domluvila schůzku.

S paní Petrou, 6 týdnu po operaci.

Jak tato schůzka probíhala a čeho se vlastně týkala?

Já jsem na schůzku vlastně jela s velmi konkrétní představou – chtěla jsem stejný zákrok jako má kolegyně a k tomu operaci očních víček. Pan doktor Ventruba mi však při konzultaci vysvětlil, že v mém případě bude místo botoxu vhodnější podstoupit facelift, protože jedině tak dosáhneme výraznějšího a dlouhotrvajícího účinku – no a já jsem mu samozřejmě dala za pravdu.

Protože jsem už přijela rozhodnutá a cítila jsem se na klinice příjemně, domluvili jsme se přímo na termínu zákroku, ten měl tedy proběhnout za 2 měsíce. Zároveň jsme také probrali všechny podrobnosti s tím spojené, jako jak se na zákrok připravit, jak bude probíhat, jak dlouho to bude trvat, jak může tělo reagovat, jak se rány hojí a podobně. Měla jsem připravených i několik otázek, takže jsem ze schůzky odcházela dobře informovaná a připravená.

Byla jsem docela překvapená z toho, že vše bude probíhat v lokální anestézii, což je samozřejmě sice mnohem menší zátěž pro tělo a hlavně není nutná hospitalizace, pro mě to ale byl největší strašák, protože jsem si to nedokázala představit. Také jsme se domluvili, že všechny zákroky, tedy operace horních a dolních víček a facelift, proběhnou zároveň, což pro mě bylo velkou výhodou.

Jak jste se na zákrok připravovala?

Největší přípravy se asi týkaly mě samotné, měla jsem strach, jak ten zákrok zvládnu, přece jen měl trvat 4 hodiny a já jsem měla být celou dobu při vědomí. Jinak ale žádné větší přípravy nebyly – podstoupila jsem vyšetření krve, vzala si dovolenou a snažila se, abych v den D přijela zdravá a v klidu.

Předoperační příprava a zákrok v lokální anestezii.

Povedlo se? Jak probíhal den D?

Kupodivu jsem se ráno vzbudila klidná a připravená. Na kliniku mě vezla kamarádka, daly jsme si zde ještě kávu a popovídaly si. Všichni samozřejmě vědí, že jste nervózní a máte strach, takže vás uklidňují a podporují, což je moc důležité, cítila jsem se tu díky tomu vážně jako mezi přáteli.

Potom jsem dostala utlumující lék a za chvilku jsme šli na sál. Tam následovalo pár znecitlivujících injekcí, které, pravda, trochu bolí. Potom už ale žádnou bolest necítíte. Během zákroku se s vámi operatérský tým baví a ptá se, jak se cítíte a samozřejmě se baví také mezi sebou, takže v kombinaci s utlumujícím lékem vám ty 4 hodiny utečou jako nic.

Protože celý zákrok proběhl bez komplikací a já jsem se po něm cítila dobře, mohla jsem jet hned domů. Dostala jsem s sebou analgetika, antibiotika a několik dalších rad a doporučení. Cestou jsem byla ještě lehce utlumená, ale nic mě nebolelo, tak jsme si mohly s kamarádkou povídat. Po příjezdu domů do Olomouce jsem se ještě bez problémů najedla polévky a povídala rodině o zákroku, samozřejmě byli moc zvědaví.

K večeru už začala opadat anestezie a rány přicházely k sobě. Vzala jsem si proto analgetika a díky tomu jsem se i tu první noc, která bývá nejhorší, docela klidně a dobře vyspala.

Fotografie před zákrokem a 6 týdnu po operaci.

Jak probíhala rekonvalescence?

Já myslím, že úplně v pořádku, možná proto, že jsem ji čekala mnohem bolestivější. První dva dny jsem užívala léky na bolest, ale myslím si, že kdybych byla pouze na operaci víček, tak nebudou potřeba vůbec. Dodržovala jsem doporučení z kliniky, takže jsem hodně odpočívala, ledovala rány a myslím, že i díky tomu jsem skutečně neměla žádné modřiny nebo něco podobného. Pouze otok, který po 2–3 dnech ustoupil.

Doma jsem byla úplně v klidu, protože jsem věděla, že mohu na kliniku kdykoliv zavolat nebo napsat a s čímkoliv se poradit. Vlastně se mi stala trochu kuriózní situace, kdy jsem poctivě dodržovala klidový režim, nepracovala jsem a nezvedala jsem proto neznámá čísla. Ukázalo se ale, že jsem v telefonu neměla uložený kontakt na kliniku, ale pouze na paní Ventrubovou, takže když mi volali, aby se zeptali, jak se cítím a jak se mi daří, nemohli se mi dovolat a měli strach. Nakonec se se mnou spojili přes mou kolegyni a všechno se vysvětlilo. Bylo to od nic moc milé, že o mě měli takový zájem.

Po šesti dnech jsem jela na vyndání stehů po operaci víček a kontrolu. Stehy po faceliftu byly samovypadávací, takže ty není potřeba řešit. Celkově jsem měla dovolenou z práce dva a půl týdne a myslím, že to bylo akorát.

A jak celou tuto zkušenost hodnotíte teď s odstupem?

Výborně! Víte, jméno kliniky dělají z velké části lidé a ti na V–Clinic jsou úžasní. Kromě toho, že jsou to opravdu profesionálové s hromadou skvělých referencí, což ale očekáváte, jsou to hlavně moc milí a srdeční lidé. Mají o vás upřímný zájem, ke každému přistupují individuálně a opravdu o vás od začátku do konce pečují. Vytváří vám klidné a bezpečné prostředí, ve kterém se cítíte přirozeně a uvolněně. A to je podle mě pro průběh zákroku i samotný výsledek moc důležité.

Samozřejmě jsem také velmi spokojená s výsledkem, který dokonale odpovídá mým představám. Na schůzce jsme se totiž s panem doktorem domluvili na přirozeném vzhledu odpovídajícímu mému věku, což se perfektně povedlo.

Kontrola 6 týdnů po operaci a vytažení stehů.

Cítím se mnohem lépe a změny si pochopitelně všímají i lidé kolem mě. Spousta přátel, kolegů a samozřejmě rodina věděli, že se na zákrok chystám, ale zajímají se i ostatní, kterým ráda odpovídám. Myslím si totiž, že se nemám za co stydět a není důvod této možnosti nevyužít, když jsem teď díky ní spokojenější. Třeba tím také někomu pomohu odhodlat se, stejně jako má kolegyně pomohla mně.

Celý zákrok a rekonvalescenci jsem si představovala mnohem náročnější a bolestivější a vlastně největším problémem na tom všem byl můj strach. Zpětně mohu zcela upřímně říct, že jsem moc ráda, že jsem se pro zákrok rozhodla a také, že jsem si vybrala právě tuto kliniku.

To mě zajímá, chci více informací na téma facelift.

Toužíte také po mladším vzhledu?
Vaše přání vám můžeme splnit.

Další fotografie zákroků klientů kliniky V-CLINIC,
najdete na stránce před a po, nebo si vyberte níže.