Facelift – příběh paní Jarky

Proč se za dobrým chirurgem vyplatí jet přes půl republiky?
A jak probíhá facelift v lokální anestezii?

O své cestě za mladším vzhledem, celém zákroku i následné rekonvalescenci nám pověděla paní Jarka, pětašedesátiletá dáma z plzeňska.

Vy pocházíte z okolí Plzně – jak jste se o V–Clinic dozvěděla a proč jste se nakonec rozhodla pro takto vzdálenou kliniku?

Já jsem se o V–Clinic dozvěděla od své dcery asi před dvěma lety, když jsem zvažovala operaci spodních víček a povadlých tváří. Tehdy jsem se zajímala o níťový lifting a ačkoliv jsem zjistila, co a jak, nakonec jsem to nechala být.

Letos jsem kliniku kontaktovala znovu, abych se na zákrok objednala, ale paní asistentka mi vysvětlila, že už existuje mnohem lepší a trvalejší metoda – facelift, na který se pan doktor Ventruba přímo specializuje. Dostala jsem na celou kliniku i osobně pana doktora Ventrubu velmi dobré reference a tak jsem samozřejmě dala přednost profesionalitě nad vzdáleností.

Ovlivnila nějak ta vzdálenost přípravy na zákrok?

Ano, celou předoperační konzultaci jsme totiž zvládli na dálku. Zjistila jsem od paní asistentky vše, co jsem potřebovala, poslala jsem panu doktorovi fotky svého obličeje, aby posoudil, zda je pro mě tento typ zákroku vhodný a nakonec jsme se domluvili na termínu operace.

V ten den se mě hned po příjezdu ujala paní asistentka, abychom znovu probrali, co mě čeká a jak bude celý den probíhat. Potom mi pan doktor vysvětlil, jak bude při operaci postupovat, protože jsem vlastně podstupovala dva zákroky zároveň – operaci dolních víček a facelift.

No a nakonec jsem dostala instruktáž o správném používání kompresní ohlávky a celkové pooperační péči a klidovém režimu. A pak už se šlo na věc.

Celý zákrok probíhal v lokální anestezii, takže jsme si během něj s panem doktorem povídali. Říkal mi, co už je hotové a jak dlouho bude ještě operace trvat. Díky tomu jsem vůbec neměla strach a celou dobu jsem se cítila dobře.

Ještě ten den mě pak čekala tříhodinová cesta autem domů do Plzně, z čehož jsem popravdě měla obavu. Vzala jsem si tedy prášek na bolest a celá cesta tak proběhla naprosto v pohodě a bez problémů. Doma jsem hned najela na klidový režim, kdy jsem první týden jen tak polehávala a odpočívala. Až ten další týden jsem pomalu začala chodit ven.

Konzultace a vyšetření před zákrokem.

Jak probíhalo hojení a rekonvalescence?

Já jsem opravdu poctivě nosila kompresní ohlávku. Chtěla jsem totiž, aby byl výsledek operace co nejlepší a také mi hodně pomáhala s otoky obličeje. Jenom párkrát se stalo, že jsem si ji v noci na pár hodin sundala, jinak jsem ji ale nosila i ven, kde jsem ji schovala pod čelenku nebo pod čepici.

První dva dny jsem jedla spíše tekutou stravu, protože mi dělalo problém více otevírat ústa. Tyto bolesti však rychle odezněly a další dny jsem mohla jíst normálně.

Po celou dobu jsem byla v kontaktu s paní asistentkou z kliniky, které jsem průběžně posílala fotky otoků a modřin, a která mi později radila, kdy a jak začít masírovat jizvy. Po 14 dnech jsme se domluvili na kontrole v Brně, kde mi ještě pan doktor poradil, jak dále o rány pečovat, aby byl celkový výsledek co nejlepší.

Velkou výhodou bylo, že jsem oba zákroky absolvovala dohromady, takže se vše hojilo zároveň a jenom jednou.

Samotný zákrok v lokální anestezii.

Bylo něco, co vás na zákroku překvapilo?

Já jsem se nejvíce bála znecitlivujících injekcí, které ale nakonec vůbec nebolely. Naopak jsem si myslela, že hojení bude o trochu méně bolestivé. První týden jsem brala prášky na bolest, ale naštěstí se to každým dnem zlepšovalo.
A jak jste s výsledkem spokojená? 

S výsledkem jsem moc spokojená. Všichni, kteří o tom věděli mi to moc chválí. Zároveň je ale výsledek natolik přirozený, že kdo to nevěděl, tak si ani nevšiml, že jsem absolvovala nějaký chirurgický zákrok. Pouze mi všichni chválí, jak dobře a odpočatě vypadám. Z toho mám opravdovou radost. A jizvy se zahojily tak dokonale, že je dnes jen těžko najdete.

Fotografie před zákrokem a 6 týdnu po operaci.

Jsem také zpětně moc ráda, že jsem se rozhodla pro V–Clinic, protože jsou to jednak opravdoví profesionálové, ale hlavně moc milí, vstřícní a srdeční lidé, kteří mi navzdory vzdálenosti byli kdykoliv k dispozici. Po šesti dnech jsem jela na vyndání stehů po operaci víček a kontrolu. Stehy po faceliftu byly samovypadávací, takže ty není potřeba řešit. Celkově jsem měla dovolenou z práce dva a půl týdne a myslím, že to bylo akorát.

Kontrola po operaci.

To mě zajímá, chci více informací na téma facelift.

Toužíte také po mladším vzhledu?
Vaše přání vám můžeme splnit.

Další fotografie zákroků klientů kliniky V-CLINIC,
najdete na stránce před a po, nebo si vyberte níže.