Plastická chirurgie Brno

Plastická chirurgie je medicínský obor, který pomáhá člověku chirurgicky řešit zranění, nemoc nebo vady, popřípadě změnit tělesné proporce k lepšímu. Pokud se budeme bavit o plastické chirurgii týkající se zkrášlování, omlazení a podobně, správné pojmenování je estetická chirurgie. Tento obor se zaměřuje na zdokonalení či rekonstrukci vzhledu, opravování a upravování funkce i tvaru nejrůznějších částí lidského těla. Zejména těch viditelných. Pojďme si o tom říct něco více.

Pohled do čekárny plastické chirurgie Brno

Plastická chirurgie a její dvě oblasti

Plastická chirurgie má pět pilířů (rekonstruktivní chirurgie, chirurgie ruky, estetická chirurgie (V-CLINIC), chirurgie popálenin, výzkum v oblasti plastické chirurgie). Zjednodušeně však můžeme plastickou chirurgii rozdělit na plastickou chirurgii rekonstrukční (napravuje vrozené vývojové vady, získané vady, řeší popáleniny a následky nemocí, úrazů nebo chirurgických zákroků) a plastickou chirurgii estetickou. Ta odstraňuje estetické vady, může omlazovat, vylepšovat a podobně. Často pozitivně ovlivňuje i  sebevědomí a kvalitu života klienta.

Plastická chirurgie Brno

V Brně se nachází velké množství klinik plastické chirurgie. Při pohledu na mapu jich můžeme najít asi dvě desítky. Ve srovnání s ostatními evropskými městy nabízí Brno vysoký standart a najdeme zde i mnoho vyhlášených plastických chirurgů. Jedním z nich je například MUDr. Tomáš Ventruba, který se specializuje především na zákroky v obličeji, ale v minulosti prováděl například i rekonstrukce prsou u onkologických pacientek a pacientek s BRCA mutací. Tomáš Ventruba každý rok provede více než 1000 operací a stihne ještě přednášet na odborných kongresech a seminářích v České republice i v zahraničí.

Dalším známým plastickým chirurgem je Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA – specialista na reprodukční gynekologii a medicínu a v souvislosti naší klinikou na estetickou gynekologii. Lékař s více jak 35 lety praxe, který má za sebou tisíce úspěšných operací. Je také členem odborných společností, vědeckých komisí a výborů, redakčních rad odborných časopisů. Takže i plastická chirurgie Brno má své hvězdy.

V-CLINIC – klinika plastické chirurgie v Brně

V-CLINIC je klinika plastické chirurgie v Brně. Jedná se o ojedinělý koncept propojení plastické a estetické chirurgie a gynekologie s odborným přesahem. Lékařský tým kliniky (MUDr. Tomáš Ventruba, Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA či MUDr. Michaela Heroutová) má za sebou tisíce úspěšných zákroků. Plastičtí chirurgové z této kliniky patří mezi uznávané odborníky, jsou zváni na velká sympózia jako přednášející.

Jaké zákroky na klinice můžete podstoupit?

V-CLINIC se specializuje na operace v oblasti obličeje, především na facelift, dále pak na zvětšení prsou a omlazení v oblasti genitálu. Tým specialistů se rozrůstá a tak můžeme nabídnout to nejlepší z estetické chirurgie napříč spektrem zákroků. Možná vás bude zajímat, že na klinice je většina operací prováděna bez celkové anestezie, jdeme s dobou a tak pokud je to možné, využíváme často anestezie lokální v kombinaci s analgosedací. V-CLINIC disponuje nejmodernějšími lékařskými přístroji a pracuje s prvotřídními materiály. Lékaři se inspirují v zahraničí a nejen sledují nejnovější trendy, ale přichází i s inovacemi (například V Lift doktora Ventruby).

Plastický chirurg – kdo to je a jak se jím stát

Abychom přidali i nějaké zajímavosti, řekněme si něco o tom kdo plastickou chirurgii vykonává. U nás patří k nejznámějším chirurgům asi František Burian. Zakladatel československé a jeden z průkopníků světové plastické chirurgie. Díky němu se Československo ve třicátých letech minulého století stalo první zemí na světě, kde byla plastická chirurgie uznána jako samostatný medicínský obor.

Stát se plastickým chirurgem trvá řadu let intenzivního učení a získávání dovedností. Nejprve je třeba získat titul MUDr., a to řádným ukončením vysokoškolského studia lékařské fakulty (6 let). Poté si lékař volí svou specializaci a následuje několik let (většinou 3 roky) příprav na zvoleném specializovaném oddělení. Toto období končí atestací. Pokud ale lékař chce pracovat samostatně, musí na chirurgickém oddělení (v našem případě na oddělení plastické chirurgie) pod vedením zkušených kolegů pracovat dalších pět let a následně složit atestaci 2. stupně. V neposlední řadě si musíme uvědomit, že estetická část plastické chirurgie je pak další nadstavbou konkrétních plasticko-chirurgických zákroků. V cenách zákroků se tedy nepromítá jen náklad na materiál a provoz, ale především zkušenosti a znalosti chirurga a jeho týmu.

Plastická chirurgie v Brně

Máte-li v plánu podstoupit plastickou / estetickou operaci, pečlivě vybírejte nejen kliniku, ale také plastického chirurga. Vždy se dopředu ujistěte, že má veškeré potřebné vzdělání, atestace, praxi a spokojené klienty. V článku výše trošku vychvalujeme V-CLINIC a konkrétní lékaře, proč taky ne, to co děláme nás baví a máme být nač pyšní. Česko není tak velké a za některými zákroky se vyplatí si kousek popojet, například z Prahy nebo Ostravy do Brna. Ať už zvažujete zákrok chirurgický nebo neinvazivní, jsme tu pro vás. Nabízíme své zkušenosti, zázemí sehraného týmu a rodinnou atmosféru tak kde byste to asi nečekali. Neváhejte zavolat nebo napsat, ať se můžete správně rozhodnout. Podívejte se na seznam zákroků které nabízíme, kliknutím na odkaz … https://v-clinic.cz/#zakroky Těšíme se na vás.